Stivuitoristi, volisti, operat. vibropresa, mecanici, sudori

Professional Grad S.R.L.
20 poziții

Candidatul Ideal

Candidatul potrivit:
STUDII: MINIMUM, 10 clase/profesionala, liceu tehnic (cu experienta de minimum 1-2 ani, pe un post similar).
Executa incarcarile, manipularile si descarcarile de prefabricate, ambalaje si alte materiale cu ajutorul motostivuitoarelor;
Stie sa gestioneze corect, timpul de functionare a motostivuitoarelor pentru a reduce consumul de resurse materiale.
Detine seriozitate, punctualitate si conduita profesionala buna.
Foloseste conurile de semnalizare in timpul executarii manevrelor de manipulare, depozitare si incarcare.
Participa la instruirile si simularile, privind situatiile de urgenta, specifice activităţii pe care o desfăşoară, actionand cand este cazul conform planului stabilit.
Respecta programul de lucru stabilit prin Regulamentul Intern si nu paraseste locul de munca fara acordul seful ierarhic.
Face verificarile zilnice ale utilajului necesar pentru buna desfasurare a activitatii.
Execută lucrările de revizie periodică sau generală a utilajelor, echipamentelor, dispozitivelor şi maşinilor.
Intervine la orice defecţiune pe linie mecanică semnalată, ia măsuri de reparare sau schimbare a pieselor defecte.
Isi doreste stabilitate la locul de munca si contribuie cu idei personale la imbunatatirea business-ului companiei.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:
Descarca din mijloacele de transport prefabricatele returnate de la clienti, europaletii returnati sau cumparati si le depoziteaza in locurile ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈stabilite de responsabilul depozitului.
Incarca sau descarca diverse materiale, obiecte de inventar care nu pot fi manipulate prin alte metode.
Utilizeaza si intretine corespunzator normelor tehnice motostivuitorul; anunta imediat Responsabilul mentenanta/gestionar depozit orice neregula sau defectiune constatata la utilajul pe care il deserveste.
BENEFICII: tichete de masa, in valoare de 40 lei/zi lucratoare; prima de Paste, de Craciun si de 1 Iunie.

Compania noastra ofera solutii de dezvoltare profesionala, atat angajatilor nostri, cat si partenerilor cu care colaboram.
Promovam ideea de stabilitate si seriozitate pentru viitor.
Publicat 16 Oct. 2024 Reactualizat 16 Oct. 2024 Expiră 15 Nov. 2024