Gratis

SPECIALIST VANZARI SOLUTII FOTOVOLTAICE

Alfa Energetic ESCO
12 poziții

Candidatul Ideal

să aibă abilități de comunicare bine dezvoltate, astfel încât să știe să prezinte produsul sau serviciul pe care urmează să îl vândă, dar și să ofere explicații suplimentare în cazul în care clientul i le cere;
să cunoască bine piața de produse și de servicii vândute, dar și oferta competitorilor;
să aibă spirit de observație și capacitate de analiză, pentru a lua rapid decizii, chiar și în situațiile de criză;
să aibă charismă și un spirit persuasiv, astfel încât să își convingă clienții într-un mod subtil să achiziționeze produsele sau serviciile oferite;
să cunoască psihologia umană, astfel încât să identifice rapid nevoile consumatorilor;
să aibă o atitudine pozitivă și entuziasm, pentru că starea sa de spirit joacă un rol-cheie în interacțiunea cu clienții;
să fie o persoană bine organizată, astfel încât să gestioneze eficient colaborările cu partenerii și clienții;
să dea dovadă de tact și de diplomație, chiar și în situațiile stresante;
să foloseasca fluxurile si instrumentele de operare si raportare.

Descrierea jobului

vei prezenta, vei promova și vei vinde produsele sau serviciile oferite de brandul pe care îl reprezinți, în conformitate cu ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀politica firmei;
vei gestiona și vei dezvolta portofoliul de clienți și de furnizori, astfel încât să contribui la dezvoltarea companiei;
vei prezenta ofertele speciale, vei propune pachete promoționale și vei negocia cu furnizorii și clienții tăi;
vei întocmi contractele și vei monitoriza derularea și încheierea lor, dar și respectarea clauzelor specificate în ele;
vei merge la întâlnirile cu clienții și furnizorii și vei pregăti documentația pentru ei;
vei redacta procesele-verbale și rapoartele după aceste întâlniri;
vei încasa sumele datorate de clienți și vei pregăti documentele de vânzare;
vei participa la dezvoltarea și implementarea strategiei de vânzări a firmei;
vei asista directorul de vânzări la întâlniri, ședințe și negocieri;
vei lucra, dacă este cazul, în echipă cu alți colegi pentru atingerea obiectivelor din planul de vânzări;
vei avea o atitudinea onestă și civilizată față de toate persoanele cu care vei intra în contact;
vei fi responsabil de bunurile pe care le primești de la firmă pentru desfășurarea eficientă a activității (telefon, laptop, tablet,autoturism de serviciu);
vei realiza rapoartele de activitate atunci când acestea îți vor fi solicitate de superiori;

Alfa Energetic este un lider inovator pe piața energiei verzi, dedicat oferirii de soluții complete și eficiente pentru clienți. Suntem specializați în furnizarea de sisteme fotovoltaice avansate, stații de încărcare auto și soluții pentru sisteme fotovoltaice industriale și comerciale. În plus, ne ocupăm de:
Parcuri Fotovoltaice/Investiții Fotovoltaice/Import și Distribuție de Panouri Fotovoltaice, Invertoare și Sisteme de Stocare a Energiei/Finanțare personalizată/Soluții fotovoltaice la cheie.
De asemenea, oferim servicii esențiale precum management energetic pentru industrie și localități, audit energetic pentru clădiri .Ca furnizor independent de servicii, ne mândrim cu soluțiile noastre contractuale și economice pentru energie electrică si soluții tehnice pentru compensarea energiei reactive.

Publicat 11 Iul. 2024 Reactualizat 2 Aug. 2024 Expiră 10 Aug. 2024