Gratis

Specialist Vanzari Gaze Speciale

Messer Romania Gaz SRL

Candidatul Ideal

A avea curaj de a-ti fixa standarde ridicate.
A avea libertatea spre a le atinge.
Asta inseamna Messer. Aceasta este calea noastra.

Avem pretentii ridicate fata de noi insine. La Messer gasim libertatea de a le si indeplini. Aici ridicam ceva mai sus stacheta de organizare a muncii proprii. Libertatea de a realiza ceva necesita incredere in tine insuti, initiativa si hotarare. Spiritul de echipa de la Messer ne face puternici, si pentru ca nu trebuie sa demonstram nimic nimanui.

Pentru consolidarea echipei noastre dedicate de vanzari din Bucuresti, cautam un Specialist Vanzari Gaze Speciale.

Cerinte:

• Absolvent(a) – studii ale unei instituţii de invatamant superior acreditate (domenii: chimie, fizica, biologie sau similar);
• Experienta practica de minim 2 ani in vanzari (preferabil in domenii tehnice, conexe) constitue un plus;
• Cunostinte pachet MS Office (Word, Excel, Powerpoint, Outlook) si abilitati generale de operare PC;
• Limbi straine: engleza (avansat);
• Carnet de conducere B,

Abilitati:
• Abilitati dezvoltate de comunicare (oral si scris - exprimare bogata, fluenta si elevata), prezentare si negociere;
• Fire ordonata, consecventa, riguroasa si responsabila;
• Atitudine proactiva, spirit autodidact, flexibilitate si initiativa.

Descrierea jobului

• Prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu politicile comerciale ale companiei;
• Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti;
︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄• Supravegherea contractelor in derulare;
• Identificarea si contactarea de noi clienti;

• Analiza pietei si a concurentei;

• Imbunatatirea continua a cunostintelor aferente domeniului de activitate, participarea la scolarizari;

• Raportare specifica activitatii de vanzari.

Noul nostru coleg/ colega va dispune de oportunitatea dezvoltarii carierei in cadrul unei companii solide, stabile, organizate la standarde internationale.
Oferim Pachet salarial avantajos ( salariu, bonus, masina, telefon, laptop, training, asigurari de viata si accidente, ...).

Grup international german cu o vechime de peste 100 de ani si 6000 de angajati la nivel mondial, Grupul Messer a intrat pe piata romaneasca la mijlocul anilor 1990 odata cu primele livrari de gaze la clienti prin instalatii de aprovizionare cu gaze industriale.

Domeniul nostru de activitate cuprinde producerea si comercializarea gazelor industriale, medicinale si speciale, incluzand oxigenul, azotul, argonul, bioxidul de carbon, hidrogenul, acetilena, amestecurile de gaze si gazele speciale. Activitatile noastre variaza de la operarea fabricilor de separare a aerului la stocarea si transportul gazelor la clienti. Aceste servicii pot fi asigurate prin retele de conducte, cisterne auto, baterii, butelii sau sisteme on-site de furnizare a gazelor.
Incepind cu anul 2009, Messer intra pe piata medicala din Romania cu echipamente de oxigenoterapie “home care”, respectiv concentratoare de oxigen, pulsoximetre, consumabile pentru concentratoare, reductoare de presiune, butelii cu capacitatea de 10 l.
Publicat 26 Aug. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 25 Sept. 2024