Gratis

Manager Vanzari Servicii de Amenajari Spații Comerciale

HR Broker

Candidatul Ideal

Managerul de Vânzări pentru Servicii de Amenajări Spații Comerciale este responsabil pentru dezvoltarea și implementarea strategiilor de vânzări în vederea creșterii veniturilor și extinderii portofoliului de clienți. Acesta va coordona activitățile echipei de vânzări, va identifica noi oportunități de afaceri și va asigura menținerea unor relații solide cu clienții existenți și potențiali.

Cerințe:
Experiență: Minim 5 ani de experiență în vânzări, preferabil în domeniul serviciilor de amenajări spații comerciale, construcții sau imobiliare.
Educație: Studii superioare, de preferință în domeniul economic sau construcții.
Abilități de Vânzare: Excelente abilități de vânzare, negociere și prezentare, cu capacitatea de a construi și menține relații de afaceri pe termen lung.
Orientare către Rezultate: Abilitatea de a lucra într-un mediu orientat către rezultate, cu obiective clare de performanță.
Lider: Capacitatea de a motiva și îndruma o echipă, cu abilități excelente de management al timpului și de prioritizare.
Cunoștințe Tehnice: Înțelegerea tehnică a proceselor de amenajare și construcție, precum și a reglementărilor legale din domeniu.
Limbi Străine: Cunoștințe avansate de limba engleză; cunoașterea altor limbi reprezintă un avantaj.
Permis de Conducere: Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Responsabilități principale:
Dezvoltarea Strategiei de Vânzări: Elaborarea și implementarea strategiilor de vânzări pentru serviciile de amenajare a spațiilor comerciale, în ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈vederea atingerii obiectivelor de vânzări stabilite.
Identificarea Oportunităților de Piață: Monitorizarea tendințelor pieței și identificarea de noi oportunități de afaceri, dezvoltarea relațiilor cu partenerii și clienții potențiali.
Negocierea Contractelor: Negocierea termenilor și condițiilor contractuale, asigurându-se că acestea sunt avantajoase pentru companie și satisfac nevoile clientului.
Dezvoltarea Relațiilor cu Clienții: Menținerea și dezvoltarea relațiilor de lungă durată cu clienții, asigurându-se că aceștia sunt mulțumiți de serviciile oferite și identificând oportunități pentru proiecte viitoare.
Monitorizarea Performanțelor: Urmărirea și raportarea performanțelor echipei de vânzări, analizarea rezultatelor și ajustarea strategiilor pentru a îmbunătăți performanțele.
Gestionarea Bugetului: Administrarea bugetului de vânzări, monitorizarea cheltuielilor și asigurarea utilizării eficiente a resurselor.
Participarea la Evenimente de Profil: Reprezentarea companiei la târguri, expoziții și alte evenimente de profil pentru a promova serviciile oferite și a atrage noi clienți.

Beneficii:
Pachet salarial competitiv, inclusiv bonusuri de performanță.
Posibilitatea de dezvoltare profesională continuă prin traininguri.
Mediu de lucru dinamic și orientat către inovare.
Mașină de serviciu, laptop, telefon mobil.

Prin transmiterea CV-ului, sunteți de acord ca HR Broker (Strategic Management Broker) să prelucreze datele dvs. cu caracter personal în scopul recrutării de personal. Potrivit legislației aplicabile, aveți dreptul de a ne solicita accesul la datele dvs. cu caracter personal, rectificarea, restricționarea, ștergerea și portabilitatea acestora, dreptul de a vă opune prelucrării, precum și dreptul de va retrage consimțământul (dacă prelucrarea se efectuează în baza acestui temei), trimițându-ne o cerere prin email . Detalii despre prelucrarea datelor dvs. de către HR Broker (Strategic Management Broker) puteți găsi pe site-ul nostru.

Publicat 2 Sept. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 2 Oct. 2024