Gratis

SPECIALIST VANZARI DEALER AUTO MASINI RULATE

SC Carlex International SRL

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui Specialist Vânzări pasionat de domeniul auto pentru a se alătura echipei noastre la Carlex International, un dealer de top în vânzarea de mașini rulate. Dacă respiri mașini, ești mereu la curent cu noutățile din piața auto și știi să evaluezi corect prețurile modelelor din 2018 și până în prezent, atunci te vrem în echipa noastră!

Cerințe:
  • Pasiune autentică pentru automobile și cunoștințe solide în domeniul auto.
  • Experiență anterioară în vânzări, preferabil în sectorul auto sau într-un domeniu similar.
  • Cunoașterea pieței auto de mașini rulate, inclusiv a prețurilor modelelor din 2018 și până în prezent.
  • Abilități excelente de comunicare și negociere.
  • Orientare către client și capacitatea de a construi relații de durată.
  • Atitudine proactivă și capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Promovarea și vânzarea mașinilor rulate din portofoliul companiei.
  • Consilierea clienților în alegerea celor mai potrivite mașini în funcție ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄de nevoile și bugetul lor.
  • Cunoașterea detaliată a specificațiilor tehnice, istoricului și prețurilor modelelor de mașini rulate.
  • Monitorizarea pieței auto pentru a rămâne la curent cu tendințele și fluctuațiile de preț.
  • Gestionarea relațiilor cu clienții, de la primul contact până la finalizarea tranzacției.
  • Întocmirea documentației necesare pentru vânzarea mașinilor.
Beneficii:
  • Pachet salarial competitiv, cu comisioane atractive bazate pe performanță.
  • Oportunitatea de a lucra într-o echipă profesionistă și pasionată.
  • Acces la traininguri de specialitate și posibilități de dezvoltare profesională.
  • Mediu de lucru modern și dinamic.
Dacă ești gata să-ți pui pasiunea pentru mașini la lucru și să faci parte dintr-o echipă de succes, aplica acum!
Abia așteptăm să te cunoaștem!

Carlex International SRL este unul din cei mai importanti dealeri din segmentul automobilelor premium apartinand grupului de firme - BDT - Business Development Team.

Carlex International are ca principal obiect de activitate vanzarea de automobile premium atat noi, cat si second hand, la preturi foarte avantajoase.

Vizitati-ne in Bd. Expozitiei, Nr. 1-3 - 012103 Bucuresti, Judet Bucuresti (Romania)
Publicat 1 Oct. 2024 Reactualizat 2 Oct. 2024 Expiră 31 Oct. 2024