Gratis

Consultant vanzari – auto rulate - Das WeltAuto

COMPEXIT GRUP - Compexit Auto Rulate

Candidatul Ideal

Compexit Auto Rulate cauta un Consultant vanzari Auto Rulate. Daca ai abilitati excelente de comunicare, o atitudine pozitiva si iti place sa interactionezi cu oamenii, te invitam sa te alaturi echipei noastre dinamice! :)

Cerinte:
• Experienta anterioara in vanzari, preferabil in domeniul auto (minim 1 an)
• Cunostinte bune despre piata auto si despre caracteristicile vehiculelor rulate
• Abilitati excelente de comunicare si negociere
• Persoana organizata, proctiva si orientata catre rezultate
• Permis de conducere categoria B
• Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu

Descrierea jobului

Responsabilitati:
• Identificarea nevoilor clientilor si oferirea de consultanta personalizate pentru achizitionarea unui autoturism rulat
• Promovarea si reprezentarea autovehiculelor ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂in conformitate cu standardele companiei
• Consilierea clienţilor cu privire la modalitatile de finantare şi intocmirea documentelor necesare
• Realizarea obiectivelor de vanzari stabilite de companie
• Gestionarea documentatiei necesare in procesul de vanzare
• Mentine legatura si urmareste in permanenta dezvoltarea portofoliului de clienti
• Prospectarea pietei de profil

Oferim:
• Pachet salarial atractiv
• Pachet beneficii ce include si acces la servicii medicale
• Premii sarbatori/ Evenimente interne
• Training de specializare

In anul 2005 se infiinteaza departamentul de vanzari auto rulate in cadrul Compexit Trading, ca urmare a nevoii clientilor de a achizitiona un autoturism rulat in conditii civilizate.

Departamentul functioneaza pana in anul 2010, moment in care managementul societatii a considerat oportuna continuarea activitatii pe o societate distincta, Compexit Auto Rulate.

Incepand cu anul 2010, Compexit Auto Rulate a devenit dealer al reţelei europene Das WeltAuto.
Publicat 3 Sept. 2024 Reactualizat 10 Sept. 2024 Expiră 3 Oct. 2024