Gratis

Specialist resurse umane

Ahead Logistics

Candidatul Ideal

Implicare in activitate

Descrierea jobului

-Gestionează drepturile individuale ale personalului, inclusiv salariile și indemnizațiile, precum și administrarea contractelor și procedurilor de angajare legate de intrarea ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈în funcție, perioadele de probă, reînnoirea contractelor și încetarea raporturilor de muncă;
-Gestionează și sprijină procedurile legate de condițiile de muncă ale personalului, de gestionarea timpului, de concedii și absențe;
-Sprijină procesul de integrare a personalului, oferind îndrumări și informații cu privire la aspectele relevante
-Coordonează procedurile de selecție prin gestionarea tuturor etapelor administrative, a documentelor și a comunicării cu candidații;
- Îndrumă și sprijină personalul și cadrele de conducere în chestiuni legate de resurse umane, în general, și într-unul sau mai multe dintre domeniile menționate mai sus, în special;
- Sprijină elaborarea și revizuirea politicilor, procedurilor, recomandărilor și instrucțiunilor de lucru noi și existente în domeniul respectiv al resurselor umane și contribuie la dezvoltarea sistemelor de gestionare a resurselor umane;
Interpretează și aplică normele și reglementările și oferă îndrumări colegilor, personalului și cadrelor de conducere, inclusiv redactează note de informare și conținut pentru intranet;
- Transmite statistici privind personalul, în mod regulat și ad-hoc, inclusiv situatiile privind respectarea de catre soferi a consumului normat si mentionarea oricaror abateri de la traseele convenite precum si reclamatii privind comportamentul
angajatilor
-intocmeste documentatiile necersare departamentului de logistica din companie
- Desfășoară o serie de sarcini administrative în domeniul resurselor umane (inclusiv îndosarierea, arhivarea, înregistrarea de documente, întreținerea bazelor de date etc.).

Companie cu capital romano-german, activitate de peste 17 ani in Romania, flota proprie de 67 camioane, depozit propriu de 8400 mp.
Publicat 24 Sept. 2024 Reactualizat 24 Sept. 2024 Expiră 24 Oct. 2024