Gratis

SPECIALIST RESURSE UMANE

AVI PROD GRUP SRL

Candidatul Ideal

- Certificat Inspector Resurse Umane;
- limba engleza nivel avansat (germana si/ sau franceza reprezinta un plus)
- Cunoasterea tuturor functunile de resure umane si experienta relevanta
- Experienta in companii straine sau gestionare functiuni resurse umane la nivel international reprezinta un plus;
- Experienta in operare softuri resurse umane (ex: Colorful HR, Saga, Ciel);
- Cunostinte solide de legislatia muncii si salarizare
- MS Office (Word, Excel, PPT),
- Capacitatea de autoorganizare si prioritizare;
- Competente de comunicare si relationare;
- Persoana sociabila, deschisa, onesta orientata pe rezultate.

Descrierea jobului

- intocmeste si gestioneaza documente si situatii aferente relatiilor de munca pentru entitatile din grup;
- opereaza in soft HR ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂evidenta timpului lucrat de salariati (pontajul zilnic);
- relationeaza cu toate partile implicate in procesul de administrare a personalului la nivel de grup;
- elaboreaza documente si situatii specifice de resurse umane (decizii, note interne, contracte, calcule);
- gestioneaza situatiile ce reprezinta input pentru calculul salarial;
- ruleaza procedura de detasare a salariatilor in straintate;
- ruleaza procedura de angajre forta de munca externa (Vietnam si Nepal);
- intocmeste diverse rapoarte si situatii solicitate pe cale ierarhica sau in cadrul proiectelor in lucru;
- sctualizeaza diverse evidente si documente interne;
- asigura suport in rularea procedurii de alegere a reprezentantilor salariatilor, negocieri colective si regulament intern;
- asigura suport in organizarea de evenimente la nivel de companie;