Gratis

Specialist realitate virtuala VR/AR

SC WINDACO RESOURCES SRL

Candidatul Ideal

  • Experienta demonstrabila in definirea, lansarea si administrarea unui portofoliu de produse si/sau solutii hardware si software;
  • Minimum 3 ani experiența/expertiza in managementul produselor si aplicațiilor VR/AR, un avantaj fiind experienta/expertiza cu solutii destinate mediului educational;
  • Excelente abilitati de comunicare scrisa si verbala;
  • Capacitate de a lucra autonom, in echipe si medii diverse, fara autoritate formala;
  • Pasionat de experiențele pe care le ofera clientilor din mediul educational, capabil sa inspire si sa instruiasca profesori și/sau elevi, precum si personal tehnic;
  • Abilitate demonstrabila de a stabili relatii specifice mediului educational si de a genera credibilitatea necesara in acest mediu, pentru a-si atinge obiectivele proprii si rezultatele dorite de catre Companie;
  • Abilitați excelente de colaborare și de management al relațiilor pentru a lucra eficient in domeniul tehnologiei de varf și in echipe interfuncționale;
  • Spirit independent, capabil sa isi asume inițiativa, coordonarea, monitorizarea si comunicarea necesare pentru incheierea cu succes a proiectelor;
  • Creativitate excelenta si abilitate de vorbire/prezentare in public, in mediul online si/sau in fata camerelor de filmat;
  • Studii superioare de lunga durata cu diploma de licenta, preferabil Automatica si Calculatoare, Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei, Inginerie Industriala si Robotica, Stiinte Aplicate;
  • Disponibilitate pentru deplasari in tara si in strainatate.

Descrierea jobului

  • Cunoaste temeinic, prezinta si promoveaza toate produsele si solutiile de VR/AR destinate mediului educational din portofoliul companiei;
  • Actioneaza ca ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄titular de portofoliu de produse si solutii educationale de VR/AR in cadrul companiei;
  • Definește viziunea produsului, strategia de abordare a pietei și modul de derulare a proiectelor;
  • Recomanda, realizeaza si/sau contribuie la stabilirea ofertelor tehnico-economice;
  • Asigura suportul tehnic pentru implementarea produselor si solutiilor VR/AR livrate de catre Companie, precum si suportul tehnic post – implementare;
  • Lucreaza indeaproape cu echipele proprii sau cu cele ale partenerilor Companiei pentru a se asigura ca sunt indeplinite obiectivele sale de business;
  • Realizeaza si asigura asistenta tehnica si comerciala necesare pentru prezentare de produs si/sau realizarea de proiecte demo cu potențiali clienți;
  • Monitorizeaza in mod regulat proiectele finalizate și verifica impreuna cu clientii daca sunt indeplinite toate așteptarile acestora;
  • Realizeaza prezentari, materiale si documentatie de prezentare/instruire pentru clienti, atat sub forma de documente fizice sau electronice cat si sub forma unor materiale video (filmate) de prezentare/instruire;
  • Sustine sesiuni de instruire a clientilor (profesori si/sau elevi), precum si a echipelor tehnice care realizeaza implementarea proiectelor Companiei;
  • Acționeaza ca un partener autentic al clientului, realizand conexiunea necesara intre Companie si nevoile utilizatorului si/sau cumparatorului;
  • Culege, analizeaza, administreaza si prioritizeaza cerintele pietei/clientilor.
Beneficiaza de salariu motivant, bonuri de masa, abonament servicii medicaale, bonus performanta, cursuri de formare si/sau specializare.

Descrierea companiei

Tehnologie si educatie

Publicat 20 Aug. 2024 Reactualizat 17 Sept. 2024 Expiră 19 Sept. 2024