Gratis

Specialist Planificare Slatina

VIMETCO EXTRUSION SRL

Candidatul Ideal

  • Absolvent/a studii superioare;
  • Abilitati operare PC;
  • Cunostinte de operare si raportare intr-un sistem ERP;
  • Cunoastere foarte buna a procesului si a relatiilor de subprocese dintr-o retea de productie;
  • Cunostinte in optimizarea activitatii de planificare a productiei in aria de responsabilitati;
  • Cunostinte in organizarea si identificarea avantajelor si dezavantajelor pricipalelor tipuri de planificare;
  • Experienta pe o pozitie similara reprezinta un avantaj

Descrierea jobului

  • Planifica si pregateste programele de productie pentru operatorii presa impreuna cu departamentul Productie – Sectia Matriterie;
  • Planifica si programeaza ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄fluxul de lucru;
  • Stabileste urgentele pentru productie, matriterie si cuptoare de imbatranire pentru ziua respectiva si ziua urmatoare;
  • Informeaza departamentul Vanzari in privinta extrudarii profilelor si a situatiei matritelor pentru a putea anunta clientii;
  • Primeste informatii de la departamentul Vanzari referitoare la profilele noi: organizeaza teste, teste de omologare impreuna cu Departamentul Productie;
  • Comunica matritele in regim de urgenta, comenzile mari primite de la Departamentul Vanzari si urgentele pentru soda si nitrurare catre Coordonatorul Matriterie;
  • Verifica statusul profilelor pe teren si solicita Departamentului Calitate informatiile necesare (status profile);
  • Calculeaza necesarul de materie prima;
  • Verifica situatia intarzierilor;
  • Verifica avizele de primire marfa, le introduce in sistemul ERP (Priority), ataseaza buletinele chimice corespunzatoare si fotocopieaza avizele;

Vimetco Extrusion (România - Slatina) face parte din grupul internațional Vimetco - unul dintre cei mai buni producători de aluminiu din lume cu active de producție majore în China, România și Sierra Leone. În cei peste 17 ani de existență, perioadă în care s-au făcut investiții majore, Vimetco Extrusion și-a câștigat recunoașterea nu numai ca cel mai mare extruder din România, ci și ca un jucător semnificativ pe piața de extrudare din vestul Europei. Certificat ASI si ISO 9001: 2008, operand în prezent 3 prese de extrudare, Vimetco Extrusion are peste 400 de angajați dedicați să îndeplinească și să depășească așteptările clienților.

Publicat 1 Iul. 2024 Reactualizat 1 Iul. 2024 Expiră 31 Iul. 2024