Gratis

Expert Planificare

Arex Lider Company S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Absolvent al unei Universitati Tehnice, licentiat in inginerie/economie sau Absolvent al CFDP
Experienta in activitate, de preferat pe o pozitie similara in contracte de consultanta in domeniul feroviar (FIDIC)
Cunostinte aprofundate Primavera si/sau MsProject

Descrierea jobului

Analizeaza in vederea acceptarii sau respingerii Programul de Executie transmis de Antreprenor
Verifica corespondenta dintre graficul de esalonare calendaristica Gantt ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄si raportul descriptiv prezentate de Antreprenor
Verifica ca graficul de esalonare calendaristica Gantt sa fie realizat utilizand analiza drumului critic si sa cuprinda totalitatea activitatilor specificate in Contract precum si punctele de referinta stabilite (daca exista)
Urmareste ca Graficul de Executie sa fie alcatuit din activitatile necesare pentru executarea Contractului, conform Cerintelor Beneficiarului, si sa fie prezentat in structura stabilita contractual
Verifica indeplinirea cerintelor pentru elaborarea raportului descriptiv
Urmareste atingerea termenelor contractului stabilite cu privire la transmiterea, aprobarea sau respingerea Programului de Executie notificand Partile cand acestea nu sunt indeplinite
Intocmeste rapoartele cu privire la revendicari, cu exprimarea cuantumului in legatura cu timpul
Realizeaza analiza de quantum si a impactului asupra Drumului Critic pentru determinari

Beneficii
Pachet salarial atractiv;
Mediu de lucru plăcut şi profesionist;
Sistem de lucru hibrid/remote/local;

Descrierea companiei

SC AREX LIDER COMPANY SRL

Informaţii generale

Arex Lider Company este o societate comercială cu răspundere limitată, persoană juridică cu sediul în România, cu capital privat, care îşi desfăşoară activitatea în conformitate cu legile române.

Domeniul de Activitate:

Arex Lider Company realizează activităţi de proiectare, consultanţă, asistenţă tehnică, avize şi expertize pentru lucrări din domeniul infrastructurii pentru transport.

Domeniul de activitate tehnică pentru care este certificat sistemul calităţii, cuprinde următoarele specialităţi principale:

Infra şi suprastructură feroviară şi rutieră: terasamente, suprastructură, consolidări teren, poduri, podeţe, pasaje, tuneluri, apărări maluri, etc. Construcţii civile şi industriale în domeniul transporturilor Instalaţii feroviare şi telecomunicaţii Studii, investigaţii geotehnice şi geofizice Studii topografice, fotogrammetrice, întocmiri de planuri şi documentaţii pentru exproprieri /achiziţii de terenuri, cadastru industrial, urban şi rural.

Experienţă relevantă:

Arex Lider Company a executat lucrări din domeniul feroviar în toate specialităţile din domeniul de activitate, cele mai recente fiind: Servicii de consultanţă şi supervizare a lucrărilor de modernizare a staţiilor Botoşani, Piatra Neamţ, Vaslui şi Brăila Servicii de consultanţă şi supervizare a lucrărilor de reabilitare a liniei de cale ferată Frontieră – Curtici – Simeria, parte componentă a Coridorului IV Pan – European, pentru circulaţia trenurilor cu viteza maximă de 160 km/h - Tronsonul 2: km 614 – Gurasada, subtronsonul 2a : km 614 – Cap Y Bârzava.

În prezent, Arex Lider Company desfăşoară activităţi de consultanƫă/supervizare lucrări în trei contracte majore de infrastructură pentru transport din România, pe un interval total de peste 100 de km.

Publicat 2 Iul. 2024 Reactualizat 2 Iul. 2024 Expiră 1 Aug. 2024