Gratis

Specialist Marketing

Ticketing Nation S.R.L.

Candidatul Ideal

Sa poata intelege strategiile de marketing si sa stie sa implementeze proiectele de marketing desemnate.

Sa aiba cunostinte despre content marketing si comunicare social media.
Cunostinte operare PC: MS Office, editare grafica.(prelucrare materiale grafice)
Sa poata coordona echipe de copy & web design.

Sa aiba cunostinte de baza despre Google Ads, campanii de remarketing directe si pe retele de socializare si SEM si de optimizare Off-Page (gestionarea link-urilor de pe alte site-uri care induc spre site-ul nostru).

Sa aiba avansate de Google Analytics pentru interpretarea datelor si realizarea de strategii in functie de acestea.

Descrierea jobului

Angajatul va intra în Departamentul de Marketing al companiei Ticketing Nation. Impreuna cu echipa, va fi responsabil de cresterea vizibilitatii ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂pe piata, atat pentru companie cat si pentru produsele / evenimentele pe care aceasta le vinde.
În acest job, este importanta intelegerea industriei de ticketing si ce ofera ea, atat organizatorilor cat si clientilor finali; cunoasterea serviciilor cat si maximizarea oportunitatilor de comunicare.

Lucrand in industria de evenimente putem garanta ca viata profesionala va fi dinamica si foarte interesanta.

Responsabilități

Crearea continutului de comunicare digitala pentru evenimentele clientilor, vandute pe site:
Creaza texte specifice si materiale de comunicare pentru evenimente in baza textului dat de client si a regulilor companiei.
Efectuează editări minimale pentru continutul grafic (ajustare rezoluție, crop, luminozitate, contrast, corecturi)
Adaugă continut text, grafic și video pe rețelele sociale aparținând companiei
Efectuează cercetare și documentare cu informatii necesare realizării continutului text si continutului grafic
Moderează mesaje / reactions / postări social media / review-uri / ratinguri retele sociale
Transmite catre organizatori planurile de marketing si propunerile de bugete
Urmareste incasarea fondurilor stabilite de furnizori si raporteaza superiorului ierarhic
Ofera asistenta de specialitate pentru identificarea solutiilor optime de prezentare pe retelele sociale
Realizează campanii publicitare platite pe retele sociale plătite (Campanii Google Ads, Facebook si Instagram)
Analizeaza impactul comunicarii digitale
Realizează și prezintă raportări periodice sau punctuale cu privire la conținutul text și grafic creat
Măsoară traficul online, monitorizează activitatea în jurul continului text si grafic adăugat
Raportează sau recomandă eventualele îmbunătățiri, optimizări ale platformei online unde adaugă conținut
Efectuează alte activități de marketing online cum ar fi: postări în grupuri online, comentarii pe alte website-uri, postari de anunturi online, mesageria clasică tip e-mail, newsletter.
Creeaza continutul newsletter-ului companiei si il distribuie optim catre baza de date a companiei