Gratis

SPECIALIST MARKETING ONLINE

S.C. BDM GRUP INVEST S.R.L.

Candidatul Ideal

Avem nevoie de un marketer eficient care să implementeze programe de comunicare online care au ca obiectiv creșterea reputației si vanzarilor marcii HELIOS in mediul digital.

Abilități:
  • Experiență practică
  • Gândire inovatoare
  • Pozitivitate
  • Integritate
  • Gândire strategică
  • Motivație
  • Colaborare

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Dezvoltarea de idei pentru campanii de marketing online inovatoare
  • Executarea și optimizarea campaniilor pentru a ajunge la public ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀prin diferite canale online ale mărcii
  • Efectuarea de cercetări de piață privind tendințele obișnuite ale consumatorilor pietei de tâmplărie
  • Abilități de identificare și familiarizare rapidă cu noile tehnologii digitale care pot fi utilizate pentru a maximiza conștientizarea brandului și pentru a poziționa compania pe cele mai bune piețe pentru câștigarea de noi clienți.
  • Analizarea rezultatelor campaniilor, ratelor de conversie și traficului de pe site-uri pentru îmbunătățirea viitoarelor activități de marketing online

Cerințe:
  • Experiență în marketingul digital de minim 3 ani cu rezultate demonstrabile în dezvoltarea și executarea campaniilor de marketing și publicitate virală pe social media și platformele Google
  • Licență în comunicare, publicitate sau echivalent
  • Aptitudini software, incluzând aplicații de procesare de texte, edit foto pentru SOM, edit video pentru SOM
  • Acreditări / cursuri Google
  • Organizat, productiv și bazat pe rezultate
  • Abilități excepționale de comunicare scrisă și verbală
  • Gândire creativă

Beneficii:
  • Salariu competitiv
  • Prime de Paște si Crăciun
  • Formare profesională
  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și de a contribui la proiecte de dezvoltare ale companiei

Despre compania Helios: Helios este marca sub care BDM Grup Invest produce și comercializează ferestre și uși termoizolante de PVC și aluminiu încă din anul 2004. Activitatea de producție se desfășoară în Baia Mare, într-o locație dotată cu utilaje de ultimă tehnologie, este complet automatizată și are o capacitate de producție de peste 400 de produse pe zi.
Publicat 29 Aug. 2024 Reactualizat 29 Aug. 2024 Expiră 28 Sept. 2024