Gratis

SPECIALIST MARKETING ONLINE

ARCO EXPERT SRL

Candidatul Ideal

Salut,
daca esti pasionat de e-commerce si marketing online si ai experienta de minim doi ani in acest domeniu, daca stii sa creezi campanii si sa urmaresti indicatorii de performanta, ai putea fi unul dintre colegii nostri .Noi iti oferim sa lucrezi intr-un domeniu nou si atractiv, cu gadgeturi si accesorii de telefonie mobila. Asteptam cu interes CV-ul tau.

Cerinte:
-Ecommerce marketing best practice
-Cunostinte avansate campanii PPC: Google Ads,Shopping Adds, Facebook Ads
-Cunostinte social media Facebook,Instagram, Youtube,Tik Tok
-Experienta in platforma e commerce Magento constituie un avantaj precum si cunoasterea pietei de telefonie mobila
-Cunostinte email marketing
-Experienta de lucru minim 2 ani in domeniul e-commerce, experienta in colaborarea cu cu marketplace-uri :emag, cel,etc
- cunoastinte marketing afiliat
-abilitati de lucru in excel
- cunostinte limba engleza
- foarte bune abilitati de comunicare si interactiune cu clientii
- persoana bine organizata,cu initiativa si implicare, care sa isi inchida ziua cu sarcinile rezolvate
- atentie la detalii, spirit de observatie si corectitudine
- dorinta permanenta de invatare

Unde suntem localizati?
Activitatea se desfasoara in cladire de birouri, in zona Bucurestii Noi ,aproape de statia de metrou

Descrierea jobului

Descrierea Jobului:
Acest job presupune implementarea de campanii de marketing online destinate cresterii vanzarilor si a notorietatii companiei si activitatea ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀de social media pentru canalul de vanzare online B2B www.brandgsm.ro, colaborarea in cadrul echipei cu departamentul de vanzari si achizitii, cu graficieni, editori de produs, operatori comenzi si customer service.

Responsabilitati:
  • Planificarea si realizarea diferitelor campanii de marketing: reduceri de pret, stock clearance, lansare produse noi, campanii sezoniere (Black Friday, Craciun, etc).
  • PPC - Asigura legatura dintre companie si agentia care realizeaza campanii Google si Facebook. Urmareste evolutia campaniilor, bugetul alocat, discuta optimizarile cu agentia, ofera suport in implementare atunci cand este cazul.
  • Monitorizarea functionalitatii magazinului online, propunerea si urmarirea implementarii de noi dezvoltari, actualizarea banner-elor din diferite sectiuni ale site-urilor, actualizarea paginii dedicate ofertelor special, aprobarea review-urilor, implementarea bundle products pe site, alte activitati conexe.
  • Administreaza prezenta in social media:Facebook, Instagram, Youtube, Tik Tok, - Dezvolta planul de continut pentru conturile companiei, colaboreaza cu graficianul pentru realizarea continutului vizual, creeaza textul postarilor si posteaza continutul.
  • Asigura managementul prezentei companiei pe diverse marketplace-uri (eMAG, FashionUp, etc): Monitorizeaza portofoliul (listare de produse noi, delistare produse); Urmareste KPI-i din platforma emag marketplace. Tine legatura cu account managerii marketplace-urilor, desfasoara demersurile pentru rezolvarea tuturor situatiilor ce apar in legatura cu prezenta pe marketplace-uri.
  • Genereaza rapoarte de vanzari din sistemul ERP si din Google Analytics periodic si la cerere
  • Monitorizeaza mesajele/ review-urile clientilor plasate pe diferite platforme (site, Facebook, trusted)

Oferta (bonusuri, beneficii):

- salariu si bonusuri de performanță în funcție de rezultatele individuale ale angajatului
- posibilitatea de a dezvolta o cariera in cadrul uneia dintre cele mai importante companii din domeniul accesoriilor de telefonie mobila.
- stabilitate
-decontare abonament transport
-posibilitatea de a lucra partial de acasa

Arco Expert activează de peste 20 de ani în domeniul importului si distributiei accesoriilor de telefonie mobilă și smart gadgeturilor, fiind unul dintre liderii in domeniu.Avem un portofoliu extrem de vast de clienti, cum ar fi operatorii de telefonie, hypermarketurile,retelele de benzinarii, service-uri auto si alte magazine de specialitate.Arco Expert este importator oficial și distribuitor pentru branduri consacrate la nivel mondial: UAG, Ted Baker, Spigen, Devia, GoPro, PopSockets, FitBit, Bose, Garmin, McDodo, Procell, Lemontti, Apple, Samsung, Huawei,etc

www.BrandGSM.ro este divizia B2C a companiei și reprezintă un concept dedicat celor mai noi accesorii și produse fashion pentru toate telefoanele aflate în topul de vânzări din România, precum și produselor din zona smart tech și smart home. Suntem prezenți în online din 2012, cu un portofoliu de peste 10.000 de produse, precum accesoriile pentru telefoane și tablete, smartwatch-uri, brățări fitness, căști true wireless etc.

Suntem pasionați de tehnologie și de tot ceea ce este nou în domeniu, investim constant în dezvoltarea portofoliului de produse pentru a fi în trend cu toate noutățile apărute, atât în zona de fashion pentru huse și accesorii, cât și în zona de tehnologie. Avem parteneriate cu firme consacrate, care furnizează produse cu un înalt grad de calitate și aceste atuuri au făcut ca magazinul BrandGSM.ro să devină unul dintre cele mai importante magazine online din România in acest domeniu.

Publicat 25 Iun. 2024 Reactualizat 3 Iul. 2024 Expiră 26 Iul. 2024