Gratis

Specialist in achizitii

Gühring

Candidatul Ideal

Firma Guhring oferă soluții personalizate clienților din domeniul construcțiilor de mașini, realizând scule așchietoare cu cel mai înalt grad ︊︀︃︉︌︂︊︉​︂︆︄︄​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎︊︀︃︉︌︂︊︉​︂︆︄︄​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎de precizie. Multitudinea tipurilor de repere și cerințele dimensionale ridicate implică proiectarea orientată spre client. Ne aflăm într-o continuă expansiune și odată cu creșterea numărului de proiecte, căutam colegi noi și motivați care să ne sprijine în creșterea productivității.

Gühring Sibiu angajeaza Specialist în achiziţii.

Studii superioare (economice/tehnice/marketing);
Bune cunostinte MS Office;
Cunostinte limba engleza nivel mediu-avansat;
Abilitati excelente de comunicare, negociere si relationare;
Capacitate de concentrare, analiză şi sinteză, gandire analitica si strategica.

Descrierea jobului

Descriere job
Urmareste necesarul de aprovizionat si/sau executia serviciilor;
Analizeaza situatia stocurilor si comenzile in diferite stadii si face prognoze ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀/ previziuni ︂︁︇​︇​︂︃​︄︂pentru perioadele urmatoare;
Urmareste necesarul pentru perioada urmatoare, tinand cont de termenele de livrare, de productie/consum si de disponibilitatile de stoc ale furnizorilor;
Pregateste documentele necesare activitatii;
Ofera suport Achizitorului in identificarea, evaluarea, selectarea si contractarea potentialilor furnizori;
Se ocupa de buna executie a contractelor semnate;
Mentine buna colaborare cu furnizorii si cu clientii interni, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a problemelor uzuale;
Arhiveaza documentele utilizate in cadrul departamentului (certificate de calitate ale produselor comandate, comenzi de aprovizionare, cereri de oferta/oferte furnizori, etc.);
Avizeaza facturile pentru plata si le transmite catre reprezentantii departamentului financiar.

OFERIM:
- Contract de muncă perioadă nedeterminată;
- Salariu motivant în funcție de experiența în domeniu;
- Tichete de masă – 40 lei/zi lucrată;
- Ore suplimentare plătite dublu;
- Primă de Crăciun;
- Primă de Paște;
- Primă de recomandare – 2.000 lei net pentru fiecare angajat recomandat. Prima se plătește dupa primele 3 luni.
- Prima de acomodare oferită noului angajat - 2.000 lei net. Prima se plătește o singură data, după finalizarea cu succes a perioadei de probă;
- Primă de recompensare idei imbunătățire;
- Asigurare privată de sănătate;
- Pensie privată;
- Decontarea abonamentului pe mijloace de transport în comun;
- Zile de concediu suplimentar în funcție de vechimea în companie, până la maxim 25 de zile/an;
- Mediu de lucru modern.

Gühring Company, headquartered in Albstadt-Ebingen, Germany, is a globally recognized leader in the development, manufacture, and distribution of precision rotary tools for metalworking. The company, characterized by international, innovative, and owner-managed operations, employs more than 8,000 people worldwide, including more than 3,500 in Germany. Operating more than 70 production facilities in 49 countries, Gühring has established itself as a leading entity in the precision tooling industry. Upholding the principles of high quality and efficient productivity, Gühring has diligently manufactured state-of-the-art tools for over 120 years, consolidating its position as one of the leading manufacturers in the industry.

Gühring Romania, a subsidiary of the Gühring Group, started its activities in 2003, with its headquarters in Sibiu. Since then, the company has expanded its footprint by opening a technology center in Cluj in 2020, reflecting its commitment to growth and innovation in Romania. Today, Gühring Romania boasts a workforce of over 360 highly skilled professionals. The Sibiu facility focuses primarily on production and sales, while the Cluj Technology Center is dedicated to advancing research and development in cutting tool engineering, facilitating the integration of advanced solutions, and providing comprehensive technical support services to the Gühring group and its customers.

Publicat 27 Iun. 2024 Reactualizat 1 Iul. 2024 Expiră 27 Iul. 2024