Gratis

SPECIALIST HR - Voluntari, jud Ilfov

ALCONT TOTAL EXPRESS SRL

Candidatul Ideal

– minim 3 ani experienta in resurse umane si cunostinte foarte bune de legislatia muncii;
– adaptare usoara la softul de gestionare a personalului si salarizare (Saga);
– preocupare permanenta pentru actualizarea cunostintelor in functie de schimbarile in domeniu;
– cunostinte bune de utilizare a pachetului Microsoft Office.

Descrierea jobului

– intocmirea contractelor de munca si a actelor aditionale;
– intocmirea si administrarea dosarelor de personal;
– intocmirea si gestionarea ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈fiselor de post;
– intocmirea, transmiterea si gestionarea REVISAL-ului;
– intocmirea statelor de salarii si a fluturasilor;
– intocmirea si transmiterea declaratiilor;
– eliberarea adeverintelor si a alte documente solicitate de clienti;
– intocmirea raportarile statistice solicitate;
– intocmirea si depunerea dosarele de recuperare a contributiilor pentru concedii medicale;
– implementarea schimbarilor legislative privind administrarea de personal si salarizarea;
– alte responsabilitati prevazute in fisa postului.

Alcont este un cabinet de contabilitate, organizat ca si o societate cu capital integral romanesc care ofera servicii integrate in domeniul financiar-contabil, fiscal si juridic agentilor economici. Societatea este inscrisa in tabloul membrilor Corpului Expertilor Contabili si a Contabililor Autorizati din Romania din anul 2009.
Publicat 4 Sept. 2024 Reactualizat 20 Sept. 2024 Expiră 4 Oct. 2024