Gratis

SPECIALIST ASIGURAREA CALITATII

SC QUALICAPS ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

Candidatul ideal are o atitudine pozitiva, doreste sa lucreze intr-un mediu profesionist si sa se dezvolte continuu.
Persoana potrivita acestui post ar trebui sa indeplineasca urmatoarele cerinte:
- studii superioare de lunga durata in farmacie, chimie, biochimie sau domenii asimilate
- o experienta minima de 3 ani de lucru in productia farmaceutica (departament productie, calitate)
- cunostinte specifice legate de buna practica de fabricatie
- este o persoana responsabila, corecta, muncitoare, principiala in relatiile cu colegii
- intelege importanta responsabilitatilor care ii sunt atribuite si le abordeaza ca atare, stie sa prioritizeze sarcinile in functie de importanta lor.

Descrierea jobului

Specialistul Asigurarea Caltatii are urmatoarele responsabilitati:
- Gestioneaza prevederile procedurilor referitoare la instruirea personalului si propune revizuirea acestora in vederea ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈imbunatatirii continue a sistemului de management al calitatii produsului si mediului;
- Sustine instruirea initiala si continua, generala introductiva si periodica privind prevederilor GBPF si standardelor ISO 9001, ISO 14001, fise tehnice de securitate;
- Coordoneaza auditul intern din cadrul societatii;
- Urmareste situatiile cu privire la verificarea/ calibrarea/ etalonarea echipamentelor de masurare si monitorizare din cadrul societatii;
- Se asigura de respectarea prevederilor specificatiilor clientilor (ex.completarea listei de verificare a loturilor);
- Gestioneaza prevederile procedurilor referitoare la eliberarea loturilor de fabricatie si propune revizuirea acestora in vederea imbunatatirii continue a sistemului de management al calitatii produsului si mediului;
- Asigura completarea documentelor de fabricatie astfel incat sa poate fi urmarit si documentat intregul istoric al unei serii de fabricatie;
- Asigura arhivarea acestor documente intr-o forma completa si usor accesibila;
- Verifica inregistrarile din dosarul de lot, completeaza rubricile ce revin reprezentatilor compartimentului Asigurarea Calitatii;
- Verifica livrarile de produs finit;
- Verifica toate inregistrarile din dosarul de fabricatie inainte de evaluarea acestuia de catre Persoana Calificata in vederea eliberarii produsului;
- Se asigura de respectarea prevederilor specificatiilor clientilor;
- Pastreaza un inventar al documentelor din cadrul sistemului de management al calitatii si mediului;
- Actualizeaza si/sau revizuieste procedurile si instructiunile de lucru;
- Participa la elaborarea tuturor documentatiilor aferente sistemului de management al calitatii si mediului.

Compania face parte din grupul multinational Qualicaps, unul dintre marii producatori ai capsulelor tari din gelatina utilizate in industria farmaceutica.
Fabrica din Bucuresti este unul dintre cele mai performante obiective ale grupului si este dotata cu echipamente de cea mai noua generatie.
Valorile in care credem sunt: profesionalismul, responsabilitatea, calitatea, corectitudinea, increderea, implicarea.
Publicat 26 Aug. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 25 Sept. 2024