Gratis

Manager sistem calitate

DUAL MAN

Candidatul Ideal

Compania se afla imediat langa statia de metrou Preciziei si langa statia de tramvai VEST.
Compania: Fabrica de confectii de structuri metalice si zincare termica in Bucuresti.

Candidatul ideal:
-studii superioare, de preferat in domeniul tehnic;
-experienta de lucru necesara minim 10 ani;
-cursuri de SMI;
-cunostinte limbi straine: limba engleza, nivel avansat;
-cunostinte operare PC: word, excel, baze de date;
-cunoasterea standardelor si a legislatiei aplicabile in domeniul calitatii: standardele ISO;
-cunoasterea cerintelor generale pentru omologarea si ceritficarea produselor si proceselor;

Descrierea jobului

Reprezentantul managementului pe probleme de managementul calitatii, mediului si sanatatii si securitatii in munca.
Coordoneaza activitatea de managementul calitatii, mediului, ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄sanatate si securitate in munca, inspectie si control, metrologic.
Coordoneaza activitatea de inspectie calitate.
Stabileste si delega responsabilitatile pentru managementul SMI in corelare cu obiectivele, politica si strategiile firmei.
Stabileste periodic necesitatile de educare si instruire a presonalului din domeniul calitatii pe categorii de personal.

Responsabilitati principale:
Documenteaza, actualizeaza si tine sub control SMI.
Defineste, planifica si verifica actiunile de implementare a sistemului calitatii in cadrul firmei.
Este responsabil pentru organizarea si desfasurarea corespunzatoare a activitatilor de inspectie a calitatii.
Raspunde de legatura cu organismele de reglementare si certificare, inclusiv cu echipele de auditare de secunda parte.
Prezinta rapoarte referitoare la modul de aplicare a actiunilor corective si preventive si despre functionarea SMI.
Participa la auditurile SMI, efectuate de auditori externi.

Se ofera:
Contract de munca pe perioada nedeterminata.
Program de lucru: 07:30 - 16:00 de luni pana vineri cu o pauza de masa intre 11:30-12:00.
Bonusuri bazate pe performanta.
Bonuri de masa.
Prime de sarbatori.
Traininguri de specializare.

Constituite incepand cu anul 1991, companiile din cadrul Grupului DUAL s-au adaptat permanent unui mediu de afaceri competitiv si unei piete tot mai informate si selective.

Dezvoltarea firmelor din Grupul DUAL s-a bazat pe promovarea de solutii si produse care au raspuns in mod eficient cerintelor tot mai diversificate ale beneficiarilor. Actiunile firmelor grupului DUAL au fost sustinute de orientarea catre investitii in tehnologii si utilaje de ultima generatie si au fost completate de un proces continuu de dezvoltare in cadrul firmelor a unei culturi a profesionalismului si reponsabilitatii.

De-a lungul anilor, firmele Grupului DUAL au acumulat o experienta profesionala bogata si variata, au conceput si realizat o gama diversa de produse si lucrari si au participat, in calitate de antreprenor general, de subcontractant sau de furnizor la numeroase proiecte de anvergura de modernizare a infrastructurii pentru domenii dinamice si cu impact major in economie: telecomunicatii, industrie auto, constructii, transporturi, logistica si depozitare, mentenanta industriala.

Grupul DUAL a dezvoltat cu partenerii sai interni si externi relatii de afaceri flexibile, deschise, creative si mai ales, dedicate atingerii obiectivelor si s-a dovedit in timp un partener performant si de incredere, din ce in ce mai multe dintre produsele concepute si fabricate in cadrul Grupului fiind integrate in proiecte derulate in intreaga lume de catre firme de faima si anvergura internationala.

Publicat 21 Aug. 2024 Reactualizat 21 Aug. 2024 Expiră 20 Sept. 2024