Gratis

SPECIALIST ACHIZITII

GIMPLAST S.R.L.

Candidatul Ideal

- Studii superioare
- Experienta peste 3 ani intr-o pozitie similara
- Cunostinte de limba engleza la nivel mediu- avansat
- Organizat, atent la detalii si la imaginea de ansamblu
- Adaptabilitate, asumarea responsabilitatilor
-Abilitate de a analiza piata componentelor
-Abilitati de comunicare si lucru in echipa
-Abilitati de negociere preturi bazat pe costurile materialelor respective
- Cunoștințe MS-Office la nivel mediu

Descrierea jobului

-interpretarea desenelor tehnice
- identificare, evaluare si selectarea potentialilor furnizori atat pentru proiectele in derulare cat si pentru cele care ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁sunt in faza de implementare
- stabilirea uneri relatii optime cu furnizorii pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a problemelor uzuale
- expedierea si urmarirea comenzilor de aprovizionare pana la receptia finala
- identificarea solutiilor adecvate de rezolvare a activitatilor curente
- inventivitate in gasirea unor cai de optimizare a activitatii desfasurate
- contactarea furnizorilor pentru urmărirea comenzilor
- contactarea departamentului producţie pentru urmărirea realizării producţiei
- întocmeşte şi analizează cererile de ofertă
- verificarea și corectarea consumurilor de articole pentru comenzile primite în lucru

BENEFICII:
- Contract de munca pe perioada nedeterminata
-Tichete de masa 35 ron/zi
- Al-13 lea salar
-Sporuri fidelitate
-Asigurare de viata

Compania Gimplast, cu sediul în Baia Mare, a fost înființată în anul 2003 și face parte din grupul italian Ostan, un furnizor important de servicii în sectorul materialelor plastice, al electromecanicii și al electrocasnicelor pentru firme cu renume international.

Publicat 25 Iun. 2024 Reactualizat 25 Iun. 2024 Expiră 25 Iul. 2024