Gratis

Specialist achizitii

Railing Design

Candidatul Ideal

Cerinte:
Experiență anterioară în domeniul achizițiilor și logistică;
Abilități excelente de negociere și comunicare;
Orientare către detalii și capacitatea de a gestiona multiple sarcini în același timp;
Cunoștințe solide de legislație și proceduri în domeniul achizițiilor;
Abilități bune de analiză și rezolvare a problemelor;
Capacitatea de a lucra în echipă și de a stabili relații solide cu furnizorii și colegii de departament;
Fluenta in limba engleza ,atat in scris , cat si in vorbire;
Excel nivel mediu-avansat.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Identificarea și evaluarea furnizorilor potențiali, în funcție de cerințele noastre specifice;
Realizarea negocierilor cu furnizorii, obținând cele mai bune ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︃prețuri și condiții;
Monitorizarea și gestionarea stocurilor, asigurându-te că avem întotdeauna cantitățile necesare de produse în depozit;
Coordonarea transportului și livrărilor, asigurându-te că acestea sunt efectuate la timp și în condiții optime;
Verificarea și procesarea facturilor și documentelor legate de achiziții și logistică;
Colaborarea strânsă cu departamentele interne pentru a înțelege nevoile și cerințele acestora în ceea ce privește achizițiile și logistică;
Monitorizarea și evaluarea performanței furnizorilor, asigurându-ne că aceștia respectă termenele și calitatea convenite;
Identificarea și implementarea de îmbunătățiri în procesele de achiziții și logistică, pentru a optimiza eficiența și reducerea costurilor.

Suntem o companie românească infiintata 2012 , specializată în furnizarea de sisteme pentru partiții de sticlă, feronerie și accesorii pentru cabine de duș, sisteme de balustrade și copertine, sisteme de închidere pentru terase și balcoane, precum și în comercializarea unei game largi de acesorii de calitate pentru montatorii profesioniști. Portofoliul nostru include mii de produse de la mărci internaționale cu tradiție, recunoscute pentru calitatea și designul lor, sau realizate sub marcă proprie. Cum avem în echipă oameni care vin din breasla montatorilor și cunoaștem foarte bine nevoile acestora, suntem în măsură să oferim soluții tehnice practice, rapid și la obiect. În aceleași timp, suntem conectați la tot ce apare nou și inovator în domeniul nostru și putem furniza soluții adaptate exigențelor și cerințelor clienților noștri finali, pentru orice tip de proiect care include sticlă – rezidențial, de business, comercial sau public.
Publicat 17 Iun. 2024 Reactualizat 24 Iun. 2024 Expiră 17 Iul. 2024