Gratis

Specialist achizitii in domeniul constructiilor

EFE EUROPA CONSTRUCTION SRL

Candidatul Ideal

Minim 3 ani experiență în achiziții in domeniu constructiilor
Excelente abilități de comunicare, relaționare si negociere;
Capacitate de lucru atât in echipă cât și independent;
Abilitați foarte bune de organizare si atenție la detalii;
Capacitate de respectare a termenelor și orientare către rezultat;
Competențe MS Office (Excel, Word);
Cunoașterea limbii engleze , optional limba turca
Abilitati de negociere si experienta în gestionarea contractelor;

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:
Centralizarea necesarului de echipamente/materiale pentru proiectele aflate în derulare;
Transmiterea de cereri de ofertă în vederea realizării achizițiilor ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀de echipamente/materiale;
Analizarea ofertelor primite în vederea clarificării aspectelor tehnice și condițiilor comerciale;
Realizarea achizițiilor prin transmiterea comenzilor ferme către producatori / furnizori;
Urmărirea întregului proces de achiziție de la comandă până la livrare;
Gestionarea relației cu furnizorii existenți;
Suport acordat colegilor din Departamentul Tehnic în vederea participării la diverse licitaţii
Identificarea și selectarea potențialilor furnizori în vederea optimizării procesului de achiziție;
Asigurarea conformității cu standardele de calitate și termenele de livrare
Colaborarea strânsă cu echipa de proiect pentru a asigura o comunicare eficientă și rezolvarea problemelor
Monitorizarea bugetului alocat achizițiilor și raportarea regulată a cheltuielilor
Gestionarea comenzilor de achiziție și monitorizarea stocurilor;
Identificarea de noi furnizori și oportunități de colaborare pentru optimizarea costurilor;
BENEFICII:
Pachet salarial motivant negociat la interviu;
Prime pentru ocazii speciale în conformitate cu Contractul Colectiv de Munca (Paște, Crăciun)
Publicat 1 Oct. 2024 Reactualizat 1 Oct. 2024 Expiră 31 Oct. 2024