Gratis

Sofer profesionist B, C, CE

SAT REABILITARE RECICLARE SRL
5 poziții

Candidatul Ideal

  • Studii medii sau școală profesională
  • Permis conducere categoriile B, C, CE
  • Fără antecedente penale și rutiere grave-cazier judiciar
  • Atestate valabile șofer profesionist transport marfă
  • Cartela tahograf;
  • Cunoștințe de mecanică auto și minime abilitați de calcul matematic;
  • Experiență de minim 2 ani in domeniul transporturilor rutiere de mărfuri (minim 1 an in transportul agabaritic)
  • Cunoașterea proceselor și procedurilor logistice si cunoștințe tehnice și mecanice specifice;
  • Seriozitate, punctualitate, responsabilitate, organizare

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
  • Întreaga activitate de transport și manipulare se va desfășura cu respectarea legislației în vigoare, privind:
  • Timpii de ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈condus și timpii de odihnă conform Regulamentului (CE) nr. 561/2006
  • Siguranța rutieră
  • Documentele obligatorii la bord ( șofer + autovehicul)
Principalele responsabilități:
  • Comunicarea eficientă cu dispeceratul
  • Transportarea utilajelor si a mărfurilor in condiții de maxima siguranța si eficienta atât a conducătorului auto cat si a mărfurilor transportate
  • Respectarea instrucțiunilor de la dispecerat, a programului de livrări și a rutelor stabilite
  • Menținerea vehiculului curat si in stare buna de funcționare;
  • Întreținerea regulată a vehiculului și raportarea oricăror probleme tehnice pentru asigurarea funcționării optime a acestuia
  • Operarea eficientă a autocamionului și respectarea procedurilor și regulamentelor companiei pentru încărcare, transport și descărcare.
  • Completarea documentelor de ︈transport si a rapoartelor de activitate zilnice (foaie de parcurs, CMR, etc)
  • Păstrarea evidenței valabilității tuturor documentelor și verificărilor vehiculului

SAT Reabilitare Reciclare reprezintă filiala din România a societății SAT Straßensanierung GmbH din Germania, alături de alte filiale din întreaga Europă, cum ar fi: Polonia, Cehia, Slovacia, Ungaria şi Croaţia. Totodată suntem parte a grupului STRABAG, care activează pe piaţa românească din 1991. SAT Reabilitare Reciclare este o companie tânără, formată dintr-o echipă de profesioniști gata să ofere servicii de reabilitare a drumurilor. Firma se află într-o dezvoltare continuă, prin utilizarea de procese de reabilitare ecologice și inovatoare a drumurilor.Domeniul nostru de activitate cuprinde: stabilizare pământ şi balast, reciclare IN SITU şi în staţii mobile, servicii de frezare a suprafeţelor asfaltice si de beton, tratamente bituminoase, amorsare, producţie şi comercializare de emulsie bituminoasă, cât şi vânzarea de produse speciale.

Construiește viitorul cu noi! Aplică acum și devino parte a echipei noastre.

Publicat 25 Sept. 2024 Reactualizat 25 Sept. 2024 Expiră 25 Oct. 2024