Gratis

Social Media Specialist

ELYSIUM MARKETING S.R.L.

Candidatul Ideal

Căutăm un specialist social media care va fi responsabil de prezența în online a brandurilor pe care le avem în ︍︂︎︇️️︂︇​︉︋️︎​︁︁︎︍​︋︄︎︃​︁︊︂︌︆︄︌︍︃︀︅️portofoliu. Această persoană va fi responsabilă să creeze și să implementeze strategii de conținut pentru social media, să asigure partea de community management, să se ocupe de cosmetizarea conturilor de social media și de actualizarea siteurilor clienților noștri.

Platforme:
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok

Descrierea jobului

  • experiență în crearea de conținut viral, cu impact în social media
  • abilități excelente de exprimare atât verbal, cât și ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀în scris
  • creativitate și capacitate de inovare
  • cunoștințe despre platformele de social media și trendurile actuale
  • capacitate de înțelegere a publicului țintă și de a crea conținut captivant pentru acesta
  • planificare și execuție strategică, orientată spre atingerea obiectivelor de reach, engagement și interaction
  • capacitate de a se adapta la un mediu dinamic și de a găsi soluții rapide la schimbările neprevăzute
  • abilități excelente de colaborare cu videograful nostru și cu restul echipei
  • atitudine proactivă, profil de fast learner
  • abilități de concepere materiale grafice în Canva
  • cunoștințele și experiența anterioară cu platformele Google Ads, Facebook Ads, Tik Tok Ads reprezintă un avantaj
  • experiența anterioară în agenție de marketing și/sau în domeniul turismului constituie avantaj

Suntem agenție de media și marketing specializată în promovarea unităților de cazare și a destinaților turistice. Viziunea noastră este de a crește piața turismului în România.

Suntem o echipă tânără și dinamică, cu 8 ani de activitate pe nișa de turism, cu parteneri de top din industrie.

Publicat 4 Oct. 2024 Reactualizat 4 Oct. 2024 Expiră 3 Nov. 2024