Gratis

Social Media Specialist

ONE UNITED PROPERTIES

Candidatul Ideal

Ne extindem echipa de marketing si esti cu un pas mai aproape de noi daca:
  • Ai studii superioare absolvite in domeniul marketing/comunicare/publicitate;
  • Ai experienta de minim 2 ani in gestionarea conturilor de social media (experienta in cadrul agentiilor de creatie reprezinta un avantaj);
  • Ai cunostinte avansate de limba engleza;
  • Ai experienta de minim1 an in redactarea articolelor pentru mediul online;
  • Cunosti temeinic strategiile de promovare in mediul online (in special prin intermediul platformelor social media);
  • Esti o persoana proactiva, atenta la detalii si creativa;
  • Ai capacitatea de a lucra atat individual, cat si in echipa;
  • Respecti termenele limita si esti orientat(a) catre atingerea obiectivelor;
  • Cunosti foarte bine utilizarea pachetului Microsoft Office;

Descrierea jobului

Daca te vei alatura echipei noastre, te vei ocupa de:
  • Managementul continutului conturilor de social media: Linkedin; Facebook, Instagram, ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈Google my Business si TikTok;
  • Gestionarea si actualizarea permanenta a continutului site-urilor companiei;
  • Crearea si implementarea strategiei de promovare pe canalele social media si planificarea postarilor zilnice pentru fiecare dintre acestea;
  • Monitorizarea campaniilor de digital marketing pentru canalele social media;
  • Colaborea constanta cu Departamentul de Vanzari in vedrea optimizarii promovarii online, in functie de obiectivele pe termen scurt si mediu ale companiei;
  • Verificarea datelor si rapoartelor din diferite sisteme de analytics pentru a optimiza in permanenta strategiile de social media marketing in derulare sau care urmeaza sa fie implementate;