Gratis

Sef sectie reciclare deseuri plastic

INDUSTRIAL PLASTIC RECYCLING SRL

Candidatul Ideal

  • Studii minime: nivel mediu
  • Experienta in coordonarea echipelor (15 persoane in coordonare)
  • Abilitati de comunicare cu diverse categorii profesionale
  • Abilitati tehnice generale. Intelegerea principiilor de functionare a unei linii de reciclare plastic
  • Abilitati de analiza a proceselor de productie.
  • Abilitati in planificare si organizare
  • Capabil sa urmareasca, sa identifice si sa imbunatateasca timpii de lucru si procesul de productie de care raspunde.
  • Orientat spre rezultate, capabil sa dezvolte si sa mentina angajamentul echipei in atingerea obiectivelor
  • Capabil sa gestioneze situatiile de stres si sa respecte termenele limita
  • Aptitudini de lider , convingator
  • Atitudine pozitiva

Criterii de selectie:
  • Senior Level; Peste 5 ani experienta in Productie
  • Zone din care se face recrutarea: Bucuresti, Popesti-Leordeni, Bragadiru, Cornetu, Mihailesti, Magurele, Berceni, Glina, Cernica, localitati adiacente DN4 Frumusani - Oltenita
  • Departament; Productie
  • Permis cat B; postul este prevazut cu autoturism de serviciu
  • Limbi straine: engleza, este un avantaj

Descrierea jobului

Relatii ierarhice:
Se subordoneaza Directorului General si are relatii de colaborare cu Directorul de Achizitii si Planificare.
Are in subordine ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂operatori si personal auxiliar.

Atributii:
  • Organizeaza personalul din subordine astfel incat sa poata asigura continuitatea procesului de productie in conditii optime in orice moment
  • Verifica indeplinirea sarccinilor de serviciu de catre personalul din subordine
  • Raspunde de executarea la timp a comenzilor de productie si incadrarea acestora in termenul de livrare
  • Raspunde de calitatea produselor executate in sectia sa
  • Asigura personalului din subordine toate materialele si informatiile necesare in procesul de productie
  • Ia masuri pentru cresterea productivitatii in sectia de care raspunde
  • Se asigura de buna functionare a utilajelor si colaboreaza cu Departamentul Tehnic al societatii pentru repararea acestora
  • Tine evidenta defectiunilor utilajelor si a reparatiilor efectuate
  • Planifica utilizarea eficienta a materiilor prime si auxiliare folosite in procesul de productie
  • Monitorizeaza si genereaza solutii pentru reducerea pierderilor tehnologice, pierderilor de timp, produse neconforme, etc.
  • Verifica si raspunde de respectarea normelor de protectie a munci si securitate la incendii
  • Colaboreaza cu departamentul CTC pentru identificarea si solutionarea cauzelor generatoare de neconformitati.
  • Instruieste permanent personalul din subordine in ceea ce priveste utilizarea eficienta si corecta a utilajelor.

Locatie sectie productie: com. Frumusani, la limita oras Popesti-Leordeni, Ilfov

Salariu net 6.000 lei net, bonus lunar de performanta de pana la 30% din salariu, bonuri masa 30 lei

Industrial Plastic Recycling srl este o firma dedicata reciclarii deseurilor din plastic, fiind un lider in domeniu, pe plan national. Firma face productie de 20 ani in mun. Alexandria si a inceput o noua productie in com. Frumusani, in imediata vecinatate a oras Popesti-Leordeni, Ilfov.

Publicat 26 Aug. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 25 Sept. 2024