Gratis

Responsabil atelier productie

DEMGY DEVA SRL

Candidatul Ideal

Dorim sa cunoastem o persoana cu foarte bune cunostinte manageriale, cu capacitate de a lucra in echipa, persoana proactiva, cu abilitati de leadership, planificare, organizare si coordonare; cu o atitudine orientata spre eficienta, calitate, invatare continua, dezvoltarea membrilor echipei, munca in echipa, concentrarea asupra rezultatelor si a clientului; cu valori puternice, etica profesionala, capacitate de adaptare si de integrare intr-o echipa deja formata.
Daca te regasesti in rolul descris, atunci dorim sa te cunoastem!

Cunostinte si calificari necesare:
-Studii superioare tehnice, de preferabil in domeniul tratamentelor de suprafata;
-Strategii de organizare a fluxului de productie, de imbunatatire continua, planificarea productiei;
-Cunostinte practice de proceduri si procese de productie; de management al resurselor umane;
MS Office, ERP software (CEGID Software - constituie avantaj);
-Lb. Straine: Engleza iar Franceza (constituie un avantaj)
-Permis conducere categoria B

Experienta ta de munca:
-Experienta dovedita in organizarea productiei;
-Experienta in coordonarea si motivarea echipelor de productie;

Descrierea jobului

Principalele atributii includ, dar nu se limiteaza la:
-Managementul atelierului de fabricatie, urmarirea si coordonarea productiei, pentru incadrarea comenzilor in ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀parametri tehnologici si de timp (realizarea si urmarirea diagramelor de productie si livrare a comezilor; a documentelor in ERP, conform necesarului de productie pe stoc si comenzilor;
-Optimizari ale proceselor: fluxurile de productie, timpii de lucru, calitatea retetelor; mentenanta utilajelor/echipamentelor;
-Coordonarea echipelor de lucru din atelier;productivitate;
-Gestionarea echipei pentru realizarea componentelor la nivelul de calitate cerut de clienti, coordonarea controlulului tehnic de calitate al produselor pe fluxul de productie si la livrare;
-Coordonarea activitatii de gestiune privind stocurile, aprovizionarea);
-Coordonarea si motivarea personalului de productie pentru atingerea obiectivelor si indicatorilor de productie;
-Raportarea activitatii de productie,;
-Comunicarea optima si sprijin departamentelor vanzari, economic, gestiune, management, privind termenele de livrare, preluarea comenzilor, imbunatatirea proceselor, solutionarea problemelor, prevenirea eventualelor greseli de productie /livrare etc.

Obiectivele postului constau in:
-Coordonarea, organizarea, planificarea productiei in ateliere pentru a fabrica produse de calitate si livrare la timp;
-Gestionarea eficienta a resurselor umane si a materialelor incredintate;
-Dezvoltarea continua a proceselor menite sa sporeasca eficienta fluxului de productie si a angajatilor;

Beneficii:
- Pachet salarial competitiv
- Prima de obiectiv
- Tichete de masă
- Zile de concediu în plus, conform vechimii în muncă in cadrul societatii
- Cursuri de calificare şi instruire la locul de muncă
- Posibilitate dezvoltării unei cariere profesionale într-o companie multinațională
- Program de lucru L-V de la ora 8:00-16:30 (12:00-12:30 pauza de masa)

Demgy Deva SRL este o societate cu capital francez, membra a grupului Demgy, specializată in: - Vopsirea si decorarea pieselor din plastic cu vopsea pe baza de solvent - Cromare chimica prin galvanizare a pieselor din plastic - Zincare alcalina

Publicat 6 Sept. 2024 Reactualizat 6 Sept. 2024 Expiră 6 Oct. 2024