Gratis

Sef Schimb

YILDIZ ENTEGRE ROMANIA S.A.

Candidatul Ideal

- Studii superioare;
- Cunostinte utilizare calculator si echipamente automatizate ;
- Operare PC: Word, Excel, Programe baze dе date.
- Cunostinte limba strãina: limba englezã - nivel mediu.

Descrierea jobului

- Efectueaza si raspunde pentru incercarile si inspectiile specifice receptiei materiei prime, fluxului de fabricatie si produsului final asa cum ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁sunt ele stabilite in planul de inspectii si incercari ;
- Completeaza formularele de control cu rezultatul determinarilor si le indosariaza la sfarsitul schimbului mentinand ordinea in dosare;
- Refuza materiile prime care nu sunt ok din punct de vedere calitativ;
- Verifica periodic retetele, comparativ cu specificatiile produsului ;
- Identifica punctele de inspectie si determina amploarea controlului;
- Analizeaza conformitatea produsului in urma determinarilor si inspectiilor efectuate cu conditiile specificate;
- Efectueaza si mentine inregistrarile evaluarile si instruririle personalului;
- Verifica inspectiile si controalele facute pe flux;
- Inspecteaza zonele de productie si depozitele pentru a verifica starea acestora ;
- Participa ca auditor in echipa de audit atunci cand este desemnat;
- Organizeaza si coordoneaza personalul din subordine pentru realizarea in conditii optime a planului de productie.

Yildiz Entegre se mândrește cu serviciile de calitate pe care le oferă la nivel global și cu standardele înalte practicate ca lider al sectorului de industrie forestieră din Turcia. Suntem una dintre locomotivele principale ale economiei turce, dar suntem prezenți și pe piața mondială păstrând etalonul de calitate a produselor și a serviciilor post-vânzare, în timp ce dezvoltăm rețeaua de puncte de vânzare. Continuăm să lucrăm cu echipa de producție pentru a crea noi surse prin care să aducem valoare adăugată industriei în care activăm.

În fiecare zi producem 8700 m3 de plăci în cele 7 fabrici construite pe o suprafață totală de peste 500 de hectare. În aceste fabrici producem MDF melaminat, PAL, PAL melaminat, parchet laminat, uși din MDF, MDF vopsit, fronturi de dulap din MDF, fețe de uși, tapet, adezivi și altele. În momentul de față exportăm produse și servicii de calitate în peste 50 de țări, reflectând ideile celor peste 2000 de angajați.

În locurile unde ne desfășurăm activitatea avem grijă de mediul înconjurător prin modalitatea de producție, fiind conștienți că trebuie să reducem la minim impactul asupra naturii. Având în minte motto-ul ”nu lăsa ca ceea ce produci azi să îți afecteze viitorul”, suntem responsabili față de generația actuală și cea viitoare din punct de vedere social, cultural și de mediu. Susținem activități împreună cu organizațiile non-guvernamentale, dar suntem și activi în a planta mii de copaci din resurse proprii.

Ne dorim să fim parte din viața familiei tale prin produsele și serviciile pe care ți le oferim. Yildiz Entegre poate fi parte a bucuriei tale din fiecare zi.

Viziune – Ne propunem să fim în top 5 producători din lume cu branduri mereu inovative și creative, folosindu-ne de strategii de creștere sustenabilă.

Misiune – Lucrăm constant să aducem valoare în sectorul forestier având grijă de natură și investind în viitorul domeniului nostru. Continuăm să creăm și să gândim produse de calitate, de încredere și durabile, ascultând vocea clienților noștri și protejând mediul înconjurător.

www.yildizentegre.ro
Publicat 27 Aug. 2024 Reactualizat 17 Sept. 2024 Expiră 26 Sept. 2024