Gratis

SEF SANTIER BRASOV

EREN CONS SRL

Candidatul Ideal

❑ Studii superioare finalizate in domeniul constructiilor
❑ Experienta in executarea lucrarilor civile si industriale de minim 6 ani
❑ Experienta de minim 3 ani pe un post similar
❑ Cunostinte necesare cu privire la calitatea in constructii
❑ Cunostinte cu privire la sanatatea si securitatea in munca, Protectia Mediului
❑ Cunostinte de utilizare AutoCad
❑ Cunostinte de utilizare MS Project constituie un avantaj
❑ Eficienta in organizare, capacitate de planificare, control si evaluare a activitatilor specifice din santier ❑ Capacitate de decizie si asumarea responsabilitatii
❑ Profesionalism si implicare
❑ Abilitati de management al oamenilor si activitatilor
❑ Abilitati de conducere si coordonare a activitatilor complexe
❑ Abilitati de comunicare si negociere

Descrierea jobului

​❑ Planifica, organizeaza, monitorizeaza si verifica intreaga activitate la nivel de santier, asigurand executia, derularea si finalizarea lucrarilor conform proiectului, ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄normelor si conditiilor de calitate, termenelor stabilite conform cerintelor contractuale (ex. citire si verificare planuri, punerea lor in aplicare, grafice de lucrari, situatii de lucrari, raportare, etc). Colaboreaza cu managerul de proiect pentru buna executie a proiectului.
❑ Asigura conducerea directa a activitatilor de executie a lucrarilor, in conformitate cu prevederile documentatiilor tehnice, ale normativelor in vigoare si ale procedurilor tehnice de executie, la nivelul de calitate si la termenele stabilite in contractele incheiate cu clientii
❑ Raspunde de realizarea termenelor de executie stabilite ale proiectului si incadrarea acestuia in buget ❑ Asigura managementul si coordoneaza activitatea fortei de munca existente in santier (echipe proprii si subantreprenori)
❑ Evalueaza si raporteaza periodic situatia de lucrari; verifica calitatea lucrarilor
❑ Participa la evaluarea competentei personalului din subordine, formuleaza propuneri cu privire la calificarea si dupa caz instruirea personalului din cadrul santierului si asigura participarea acestuia la programele de calificare sau instruire aprobate de conducerea societatii, precum si examinarea/ testarea finala a cursantilor
❑ Asigura organizarea rationala a proceselor de productie si a locurilor de munca din cadrul santierului, precum si aprovizionarea acestora cu materialele necesare si incadrarea cu forta de munca aferenta
❑ Supravegheaza permanent desfasurarea lucrarilor de executie si raspunde de respectarea, in intreaga activitate desfasurata de santier a reglementarilor si normelor in vigoare, precum si a prevederilor documentatiilor tehnice si tehnologice referitoare la protectia muncii, prevenirea si stingerea incendiilor (PSI) si protejarea mediului ambiant
❑ Participa la toate evenimentele proiectului (receptii pe faze determinante, receptii partiale sau finale, inclusiv receptia lucrarilor subcontractantilor) asigurand pregatirea adecvata a acestora

Antreprenor General specializat în realizarea de lucrări complexe, de mare anvergura si de orice tip – industriale, civile, comerciale, agricole, de energie verde sau speciale. In anul 2017 am intrat in topul celor mai puternice 100 de companii din Brasov, iar in 2019 am urcat pe locul 29 in Topul National 100 Antreprenori Generali in Construcții.

Astăzi, EREN înseamnă un grup de companii cu experiența de peste 15 ani in domeniul construcțiilor si un portofoliu de peste 400 de proiecte si clienți in aproape toata tara ce oferă servicii complete de design&build.

Suntem în permanenta în căutarea de colegi valoroși.

Publicat 27 Aug. 2024 Reactualizat 10 Sept. 2024 Expiră 26 Sept. 2024