Gratis

Sef Sala ( Banqueting)

CONTINENTAL HOTELS
2 poziții

Candidatul Ideal

#stiupecineva care isi mareste echipa 😊

Suntem in cautarea unor oameni pasionati si talentati care sa ni se alature. Daca te regasesti in descrierea de mai jos, vrem sa te cunoastem!

Alatura-te echipei noastre pasionate!

Ce ne-am dori sa ai:
  • · Experienta: 2-3 ani intr-o pozitie similara.
  • · Educatie: Studii medii sau calificare in domeniu- specializare ospatar ( atestat Maitre d’Hotel reprezinta un avantaj).
  • · Limbi straine: Limba engleza la nivel conversational.
  • · Abilitati tehnice: Cunostinte solide de operare PC (Excel sau alte programe).
  • · Calitati personale: Abilitati excelente de coordonare si relationare, spirit de echipa si dorinta de a invata lucruri noi.
  • · Personalitate: Esti o persoana deschisa, puternica, cu valori stabile.
  • · Cunostinte specifice (prezinta avantaj): cunostinte de baza de management, tehnici de amenajare spatii evenimente, tejhnici de servire, costumer care.

Descrierea jobului

Ce vei face in echipa noastra:
  • · Organizarea evenimentelor: Supraveghezi si asiguri buna desfasurare a evenimentelor organizate in hotel ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄sau in afara acestuia (servicii de catering).
  • · Coordonarea departamentelor: Preiei fisele de manifestare de la vanzari si te asiguri ca toate departamentele implicate detin informatiile necesare. Informezi asupra cererilor speciale ale clientilor.
  • · Verificarea spatiilor: Verifici spatiile inainte de evenimente pentru a te asigura ca totul este conform fisei de manifestare. Coordonezi aspectul salii de servire (curatenie, muzica ambientala, aspectul angajatilor).
  • · Intampinarea clientilor: Intampini si conduci clientii la masa conform preferintelor si rezervarilor.
  • · Feedback de la clienti: Monitorizezi constant opiniile clientilor despre calitatea preparatelor si serviciilor.
  • · Solutionarea sesizarilor/reclamatiiloir: Abordezi prompt sesizarile si cerintele clientilor, apeland la superior cand este necesar.
  • · Gestionarea echipamentelor: Supraveghezi gestionarea echipamentelor (mobilier, vesela, tacamuri, etc.).
  • · Relatia cu furnizorii: Mentii relatiile cu furnizorii de servicii pentru evenimente.
  • · Comunicarea interna: Comunici cererile speciale ale clientilor superiorului direct si altor departamente implicate.
Daca esti pregatit sa faci parte dintr-o echipa dedicata si sa contribui la crearea unor experiente memorabile pentru clientii nostri, asteptam cu nerabdare sa te cunoastem!

Aplica acum si hai sa facem lucruri extraordinare impreuna!

Continental Hotels SA are o tradiție de peste 30 de ani pe piața turistică din România. Încă de la început obiectivele companiei au avut în vedere furnizarea de servicii hoteliere pentru segmentul turismului de afaceri.

În prezent Continental Hotels este cel mai mare lanț hotelier românesc ce acoperă piața de lux, business și economy, oferind, în același timp, o gamă completă de servicii și pentru segmentul MICE. Portofoliul Continental Hotels cuprinde următoarele branduri hoteliere proprii: Grand Hotel Continental (5 stele), Continental Forum (4 stele), Continental (3 stele), Hello Hotels (2 stele), MyContinental (3 stele) precum și cele de food & beverage: Concerto Restaurant, Balkan Bistro, Bistro Continental, Mondo Restaurant, Victoria Club, Tekaffe, Cofetăria Continental.

Orașele în care Continental Hotels este prezent sunt: București, Arad, Oradea, Sibiu, Constanța, Tîrgu Mureș, Drobeta Turnu Severin și Suceava, totalizând peste 1860 de camera în 12 unități hoteliere.

Pentru mai multe informații, vizitează continentalhotels.ro sau urmărește-ne pe Facebook.

Publicat 3 Iul. 2024 Reactualizat 7 Iul. 2024 Expiră 2 Aug. 2024