Gratis

Sef de sala restaurant

Teleferic Grand Hotel

Candidatul Ideal

- studii medii;
- experienta de minim 1 an pe un post similar;
- cunostinte avansate de limba engleza;
- abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
- prezenta agreabila, amabilitate, atitudine pozitiva;
- stapanire de sine, disciplina, seriozitate.

Descrierea jobului

- supravegherea restaurantului din punct de vedere al aspectului, facilitatilor, curateniei si igienei;
- supravegherea si coordonarea activitatii ospatarilor, barmanilor ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂si picolilor;
- programarea si organizarea evenimentelor festive;
- cunoasterea meniului pentru a oferi informatii competente cu privire la felurile de mancare, tacamuri si bauturi;
- solutionarea eficienta a tuturor solicitarilor si/sau reclamatiilor din partea clientilor;
- planificarea si organizarea activitatii restaurantului astfel incat sa fie posibile atragerea de noi clienti fideli si pastrarea celor existenti.

Teleferic Grand Hotel, cea mai noua unitate hoteliera din Poiana Brasov s-a deschis in toamna anului 2015: 127 de camere si apartamente cu cele mai moderne facilitati, 2 restaurante pregatite cu meniuri culinare savuroase, 4 sali de conferinta, o sala Ballroom, baruri de zi si de noapte, loc de joaca pentru copii, spa & beauty center, sauna si piscina.

Ne dorim o echipa pasionata si determinata, cu care sa "scriem" noua istorie a Hotelului Teleferic readus in lumina reflectoarelor!

Urmariti pagina noastra de eJobs pentru a fi la curent cu ultimele informatii cu privire la locurile de munca disponibile in cadrul Teleferic Grand Hotel.

Publicat 2 Iul. 2024 Reactualizat 2 Iul. 2024 Expiră 1 Aug. 2024