Gratis

Sef coloana auto

HABAU SRL

Candidatul Ideal

-Studii superioare in domeniul auto
-Cunoasterea legislatiei si reglementarilor din domeniul auto
-Experienta de cel putin 5 ani in activitatea de coordonare in domeniul transporturilor
-Permis auto
-Atestat ARR
-Alte certificari in domeniu, constituie avantaj
-Capacitate organizatorica foarte buna
-Abilitati de comunicare si coordonare
-Cunostinte PC, Microsoft Office
-Capacitate de asumare a responsabilitatilor sid e gestionare a problemelor concomitente, situatiilor de criza, finalizare a operatiilor in termen

Descrierea jobului

-Administreaza, coorodoneaza si gestioneaza asigurarea functionarii parcului auto.
-Planifica si aloca flota firmei pentru optimizarea transporturilor, incadrarea in termene stabilite ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈si reducerea cheltuielilor cu respectarea normelor.
-Organizeaza si planifica repartizarea autovehiculelor si a utilajelor pentru santierele temporare.
-Organizeaza si controleaza activitatea personalului care foloseste parcul auto.
-Mentine relatia cu Registrul auto, Politie, Companiile de asigurari, Companiile de leasing, service-uri auto, etc.
-Verifica, instruieste, organizeaza si tine evidenta documentelor pentru autovehicule si echipamentele din parcul auto.
-Obtine documentele si avizele necesare activitatii din parcul auto.
-Coordoneaza activitatea de intretinere si reparatii.
-Asigura permanent autovehicule si utilaje in stare de functionare.
-Supervizeaza efectuarea reviziilor tehnice, asigurand fluxul de informatii dinspre si catre personalul implicat.
-Organizeaza consumurile specifice parcului auto.
-Asigura calitatea raportarilor si a informarilor, predarea/preluarea echipamentelor, in timpul cel mai scurt si in conditii optime.
-Preia, verifica rutele si cheltuielile de cursa pentru comenzile de transport.
-Verificarea indeplinirii KPI-lor pentru parcul auto.
-Mentinerea si dezvoltarea portofoliului de furnizori in domeniul.

HABAU SRL is a company having its registered office in Ploiesti, which performs in the areas of building construction, civil engineering, prefabricated construction, pipeline construction and underground construction. No matter what your requirements are, we will build it. “Today we build for tomorrow!“ is a statement that not only expresses the vision of the HABAU GROUP. It is our central mission. HABAU builds for future generations!

Contacts: Tel/Fax 0244 5959 40/42, email: office@habau.ro

Publicat 21 Aug. 2024 Reactualizat 20 Sept. 2024 Expiră 20 Sept. 2024