Gratis

Coordonator transporturi/ Dispecer

ORIENT

Candidatul Ideal

Cu o experiență vastă în domeniul expedițiilor, dar și din nevoia continuă de creștere și dezvoltare, echipa noastră se extinde ︊︃︀︂️︇︊︉​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎în mod constant pentru a putea raspunde cu profesionalism la cerințele pieței.

Prin urmare, NE MĂRIM ECHIPA cu poziții noi în organigrama departamentului comercial, atât la sediul din Rădăuți, cât și la sediile secundare din Arad, Cluj, Constanța și Iași.
  • Ești o persoană comunicativă, dinamică și sociabilă?
  • Cunoști o limbă de circulație internațională la nivel mediu?
  • Ești un bun negociator?
  • Ești orientat către rezultat și acțiuni proactive?
  • Ai deja experiență în logistică?
Atunci, nu ne rămâne decât să ne cunoaștem! :)

Descrierea jobului

La ce se rezumă activitatea unui dispecer?
  • Planifică, pregătește și programează agenda zilnică a transportului;
  • Verifică concordanța documentelor de ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂transport;
  • Găsește cel mai convenabil transport, satisfăcând nevoile clientului;
  • Urmărește modul de desfășurare al transportului;
  • Urmărește comenzile executate până la încasare;
  • Ține legătura cu agentul de vânzări și îl informează în legătură cu derularea transportului.

Ce beneficii ai în echipa ORIENT:
  • Rol provocator cu oportunități excelente de învățare și dezvoltare;
  • Program de formare și ghidare, susținând performanța la locul de muncă;
  • Loc de muncă stabil, sigur și rezistent la crizele financiare;
  • Oportunitatea de a lucra într-o echipă profesionistă și dinamică;
  • Mediu de lucru plăcut și colegi dornici să te cunoască;
  • Numeroase beneficii sociale, concursuri care susțin și premiază peformanța;
  • Pachet salarial compus din parte fixă, tichete de masă și un sistem de bonus tangibil;
  • Asigurarea transportului pentru persoanele din Suceava, prin parcul auto propriu.

Firma SC ORIENT SRL cu sediul în Rădăuți, str. Fabricilor nr. 7, jud. Suceava, România, înființată în 1991, are ca obiect principal de activitate serviciile de transport intern și internațional de marfă, transporturi agabaritice, transporturi feroviare, transporturi maritime, transporturi aeriene, închirieri macarale.

Publicat 2 Sept. 2024 Reactualizat 2 Sept. 2024 Expiră 2 Oct. 2024