Gratis

SECRETARA / RESPONSABIL RECEPTIE

COSCO SHIPING LINES (ROMANIA) Co. Ltd. SRL

Candidatul Ideal

Căutăm o persoană dinamică și organizată pentru a se alătura echipei noastre în calitate de Secretară a punctului de lucru COSCO SHIPPING Lines (Romania) din Constanta, care să asigure totodată și activitatea din cadrul recepției. În acest rol, vei fi primul punct de contact pentru clienți și vizitatori, colegi asigurând o experiență profesională și plăcută.

Candidatul Ideal:
Studii medii sau superioare.
Cunoștințe de limba engleză (nivel mediu).
Abilități de operare PC (Microsoft Office, internet).
Excelente abilități de comunicare și relaționare.
Capacitate de organizare și atenție la detalii.
Atitudine proactivă și orientată spre soluții.
Spirit de echipă și receptivitate la feedback.

Descrierea jobului

Responsabilități principale:

Preluarea și direcționarea apelurilor telefonice.
Întâmpinarea vizitatorilor și oferirea de informații despre companie.
Gestionarea corespondenței interne și ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄externe.
Asigurarea suportului administrativ pentru echipă.
Menținerea unui mediu de lucru organizat și profesionist.
Actualizarea și gestionarea bazelor de date alocate.
Organizarea întâlnirilor și asigurarea protocolului necesar acestora.
Colaborarea cu furnizorii pentru diverse achiziții administrative.
Alte sarcini administrative conforme cu nevoile companiei.

Pachet SalarialȘ
Salariul negociat, plătit întotdeauna la timp.
Tichete de masă - 40 Ron/tichet.
Abonament pentru servicii medicale.
Pensie facultativă pilon III, dupa finalizarea perioadei de proba.
Alte recompense în funcție de performanțele organizaționale și individuale.

Dacă te regăsești în descrierea de mai sus, te așteptăm cu drag să aplici!

Cosco Shipping Lines (Romania) Co. Ltd. is the Romanian exclusive representative of the carrier COSCO SHIPPING Lines. Set up in 2016, as a result of the merger between Cosco Container Lines and China Shipping Container Lines, COSCO SHIPPING Lines is currently the 4th container carrier in the world.

Through the support of our Principal and our professional Romanian team we can insure a wide array of services providing to our customers complete transport and logistics packages to and from areas such as Far East, Europe, Mediterranean area, Middle East, West / East / North / South Africa, North America. COSCO SHIPPING Line assures transport solutions for different types of equipment including the special one: OT, FR, RF, RH, SOC ISO TANK and special commodities (eg. IMO cargo).

Starting with 16.12.2016, the name of our company was changed from CHINA SHIPPING (ROMANIA) AGENCY CO. LTD SRL to COSCO SHIPPING LINES (ROMANIA) CO. LTD. SRL due to the merger successfuly concluded. More details abou us may be found on www.csromania.ro.

Publicat 7 Oct. 2024 Reactualizat 14 Oct. 2024 Expiră 6 Nov. 2024