Secretară pentru Agenție Imobiliară de Top! Alătură-te noua!

Pyf Real Estate Srl

Candidatul Ideal

Candidatul ideal ar trebui să aibă un set specific de competențe și calități care să sprijine eficient activitatea echipei și să mențină organizarea generală a biroului.

1. Abilități organizatorice și de gestionare a timpului:
  • Capacitatea de a prioritiza sarcinile și de a lucra eficient într-un mediu dinamic.
  • Abilitatea de a gestiona mai multe activități simultan (multi-tasking) și de a menține un calendar organizat pentru agenți.
2. Cunoștințe solide de utilizare a software-urilor de birou:
  • Familiaritate cu programele Microsoft Office (Word, Excel, Outlook) și CRM-uri utilizate în imobiliare.
  • Capacitatea de a introduce și actualiza rapid informațiile în sistemele agenției.
3. Abilități excelente de comunicare:
  • Oferirea unui suport prietenos și profesionist pentru clienți și colaboratori.
  • Claritate și eficiență în comunicarea verbală și scrisă.
  • Abilitatea de a răspunde rapid și politicos la apelurile și emailurile primite.
4. Capacitatea de a lucra sub presiune:
  • Flexibilitate în gestionarea unor perioade de muncă intensă și solicitantă.
  • Capacitatea de a rămâne calmă și eficientă în situații stresante sau urgente.
5. Atenție la detalii:
  • Precizie în gestionarea documentelor, contractelor și altor sarcini administrative.
  • Corectitudine si confidentialitate în gestionarea datelor clienților și a tranzacțiilor.
6. Cunoștințe de contabilitate primară:
  • Capacitatea de a gestiona facturi și chitanțe, și de a ține evidențe clare
7. Spirit de inițiativă și proactivitate:
  • Găsirea de soluții pentru probleme administrative
  • Capacitatea de a prelua inițiativa și de a rezolva sarcinile fără a fi supravegheată constant
8. Discreție și confidențialitate:
  • Obligativitatea în manipularea documentelor confidențiale și a informațiilor sensibile legate de clienți sau agenție.
9. Flexibilitate și disponibilitate:
  • Capacitatea de a răspunde la telefon în afara orelor de birou, conform cerințelor.
  • Flexibilitate în gestionarea programului de lucru, în special în perioadele aglomerate.
10. Personalitate pozitivă și atitudine orientată spre client:
  • Abilitatea de a crea o atmosferă plăcută și primitoare pentru clienți și colaboratori.
  • Persoană deschisă, politicoasă și dornică să ajute echipa.

Dacă ești o persoană dinamică, dornică de stabilitate și ai o atitudine profesionistă, te așteptăm în echipa noastră!

Descrierea jobului

1. Gestionarea comunicării:
  • Preluarea apelurilor telefonice și direcționarea acestora către departamentele corespunzătoare ( Luni- Vineri intre orele 09:00 si ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀21:00 ; Sambata intre orele 09:00 si 19:00 ; Duminica intre orele 10:00 si 16:00
  • Gestionarea corespondenței electronice și fizice
  • Menținerea unei bune relații cu clienții și colaboratorii prin email, telefon și în persoană
  • Introducerea și actualizarea datelor clienților în CRM-ul agenției
  • Monitorizarea activității agenților imobiliari In CRM-ul agentiei
  • Organizarea si programarea interviurilor pentru posturile disponibile in cadrul agentiei imobiliare
2. Suport administrativ:
  • Organizarea și menținerea dosarelor și documentelor (fizic și digital)
  • Actualizarea datelor clienților și proprietăților în CRM-ul agenției
  • Pregătirea și redactarea documentelor oficiale, contractelor sau ofertelor
3. Monitorizarea activităților agenților:
  • Menținerea unui calendar de întâlniri și activități pentru fiecare agent
4. Contabilitate primară:
  • Gestionarea facturilor, chitanțelor și a altor documente contabile de bază
  • Oragnizarea facturilor in functie de scadenta si informarea conducerii de datele scadente
  • Pastrarea legaturii cu firma de contabilitate si furnizarea catre acestia a documentelor contabile
5. Protocol:
  • Asigurarea confortului clienților și colaboratorilor care vizitează biroul (servirea băuturilor, asigurarea materialelor necesare pentru întâlniri)
  • Organizarea logistică a ședințelor și întâlnirilor interne
6. Coordonarea sarcinilor zilnice:
  • Asigurarea că biroul funcționează eficient
  • Rezolvarea problemelor administrative și anticiparea nevoilor echipei
  • Coordonarea achizițiilor de papetărie, echipamente de birou și alte resurse necesar
7.Beneficii:
  • Carte de munca
  • Asigurare medicala
  • Comision 1% din comisioanele echipei de vanzari
  • Telefon de serviciu
  • Transport decontat

Alatura-te echipei Pyf Real Estate si descopera potentialul tau in imobiliare!

La Pyf Real Estate, nu doar ca iti oferim oportunitatea de a lucra intr-o echipa dinamica si profesionista, dar investim in dezvoltarea ta continua, chiar daca nu ai experienta anterioara in domeniul imobiliar. Oferim traininguri, cu formatori atestati , specializate si suport constant pentru a te ajuta sa devii un expert in imobiliare, pregatit sa faci fata provocarilor pietei.

**De ce Pyf Real Estate?**

Incepand cu anul 2008, am reusit sa ne impunem ca unul dintre liderii pietei imobiliare din Romania. Echipa noastra este formata din profesionisti dedicati, cu o pasiune comuna pentru imobiliare si o dorinta de a face lucrurile bine. Cu o prezenta puternica pe piata, am dezvoltat un portofoliu impresionant de proprietati si am cosntruit relatii durabile cu partenerii si clientii nostri.

**Ce cautam?**

Ne dorim sa atragem persoane ambitioase, cu dorinta de dezvoltare si deschidere spre invatare. Daca ai experienta in vanzari sau daca esti doar la inceputul carierei tale, noi iti oferim tot suportul necesar pentru a reusi.

Daca esti pregatit sa faci parte dintr-o echipa de succes te invitam sa ne trimiti CV-ul tau si sa descoperi ce inseamna sa lucrezi la Pyf Real Estate. Aici, succesul tau est succesul nostru!

Publicat 3 Oct. 2024 Reactualizat 5 Oct. 2024 Expiră 2 Nov. 2024