Gratis

SAP Master Data Specialist

SANEX S.A.

Candidatul Ideal

  • Studii superioare
  • Experienta relevanta de 2-3 ani in SAP master data, pe unul sau mai multe module
  • MS Office - nivel bun (outlook; excel - functii, pivoti)
  • Engleza – nivel bun (conversational, scris)
  • Expunere la un mediu multinational - avantaj

Abilitati si Competente
  • Abordare logica, ordonata, structurata
  • Atentie la detalii
  • Orientare spre solutii
  • Atitudine proactiva
  • Abilitati foarte bune de colaborare si relationare
  • Atitudine deschisa, constructiva
  • Managementul timpului si al prioritatilor
  • Abilitati de Project management: task-urile pe module se abordeaza tip proiect; implica o buna colaborare cu specialisti/ process owneri si manageri din diverse departamente pentru intelegere master data, proces, functionalitati.

Descrierea jobului

Scopul principal al acestui rol este crearea, actualizarea si intretinerea SAP master data.
Gestionare master data pentru modulele SD (Sales&Distribution), ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈Product management, MM (Material Management), LE (Logistics Execution), PP (Production Planning), FI (Financial), CO (Controlling).

Responsabilitati:
  • Creare si incarcare date pentru modulele mentionate
  • Operare modificari, actualizare si intretinere master data
  • Verificare frecventa a datelor prin configurare si rulare diverse rapoarte/interogari, pentru mentinere acuratete
  • Colaborare cu departamentele interne si proces-owneri pentru clarificari pe datele existente
  • Colaborare cu departamentele interne si proces-owneri pentru implementare modificari in proces si setari master data
  • Implicare alaturi de process-owneri in implementare procese noi, in testare, training intern, creare manuale/documente suport, asigurare suport intern conform acordului intern (service level agreement).

Beneficii
Tichete de masa – 35 RON
Decontare transport
Abonament medical
Prima de Paste, Craciun si alte evenimente (Ziua Ceramistului)
Concediu de odihna suplimentar in functie de vechimea in munca
Zi libera cu ocazia zilei de nastere
Bonus recomandare colegi noi
Program de inductie
Program de calificare si training

SANEX S.A. este unicul producător de plăci ceramice din România.

De peste jumătate de secol, produsele CESAROM® fabricate pe liniile de producție SANEX S.A. din Cluj-Napoca decorează spații rezidențiale și comerciale din întreaga țară.

Din anul 2004, fabrica SANEX S.A. și brandul CESAROM® au fost integrate în portofoliul grupului austriac LASSELSBERGER, unul dintre cei mai mari producători de plăci ceramice din Europa. Îmbinând tehnologia cu experiența în domeniul ceramicii, SANEX S.A. dezvoltă anual sute de produse noi realizate cu măiestrie de ceramiști români.

Publicat 20 Sept. 2024 Reactualizat 20 Sept. 2024 Expiră 20 Oct. 2024