Gratis

Sales Specialist

ECOMMASTERS CONSULTING S.R.L.
1 poziție
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

  • Experiență demonstrată de minim 3 ani într-unul dintre următoarele domenii: vânzări în agenție de digital, vânzări în agenție de marketing, vânzări imobiliare, vânzare de asigurări, vânzare de consultanță / fonduri europene, vânzare de servicii B2B.
  • Abilități dovedite de a lucra într-un ritm dinamic și activ.
  • Dorința de a evolua profesional și de a accepta provocări noi.
  • Capacitatea de a respecta cu strictețe deadline-urile stabilite pentru fiecare obiectiv.

Descrierea jobului

  • Contactarea clienților potențiali din baza de date.
  • Coordonarea echipei de research pentru identificarea potențialilor clienți.
  • Organizarea și conducerea întâlnirilor ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄inițiale (discovery calls) pentru a prezenta serviciile noastre.
  • Negocierea contractelor.
  • Prospectarea pieței și identificarea de noi clienți în domeniile de activitate targetate.
  • Înțelegerea profundă a nevoilor clienților pentru a recomanda pachetele de servicii personalizate.
  • Extinderea continuă a rețelei de contacte și prospectarea pentru a stimula creșterea vânzărilor.
  • Menținerea unei comunicări eficiente cu toate departamentele pentru o colaborare fluidă și eficientă.

Compania noastră este specializată în servicii de marketing online, consultanță business eCommerce, creare programe de loializare și email marketing.
Publicat 24 Iun. 2024 Reactualizat 24 Iun. 2024 Expiră 24 Iul. 2024