Gratis

Sales Specialist (Acquisition)

TRAVELMINIT INTERNATIONAL SRL

Candidatul Ideal

Căutăm un specialist în vânzări care înțelege nu doar dinamica vânzărilor, ci și specificul pieței hoteliere și de turism din România. Acest rol este perfect pentru o persoană cu:
  • Experiență solidă în vânzări B2B, în special în gestionarea relațiilor comerciale prin email și telefon, demonstrând abilități excelente de negociere și persuasiune.
  • Motivație și o atitudine orientată spre rezultate, capabilă să lucreze independent și să-și auto-gestioneze targetele și obiectivele într-un mod eficient.
  • Capacitatea de a analiza și optimiza oportunități – candidatul ideal va identifica rapid soluții pentru a maximiza conversiile și performanța noilor unități de cazare pe platformă.
  • Atenție la detalii și abilitatea de a lucra sub presiune, asigurând în același timp o experiență de colaborare fără cusur pentru partenerii noi.
  • O experiență solidă în domeniul hotelier sau agenții de turism, cu o înțelegere profundă a cerințelor și provocărilor specifice locurilor de cazare sezoniere și leisure.

Descrierea jobului

Acest rol se concentrează pe contractarea și înscrierea de noi unități de cazare din întreaga Românie, gestionând întregul proces din ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀birou, fără necesitatea vizitelor de teren (exceptând cazurile de contracte mari).

Responsabilitățile includ:
  • Extinderea portofoliului Travelminit, contractând unități noi și asigurând configurarea acestora într-un mod optim pe platformă.
  • Menținerea unei relații eficiente și productive cu partenerii noi, asigurându-se că aceștia înțeleg și maximizează beneficiile colaborării cu Travelminit.
  • Optimizarea constantă a unităților înscrise, identificând oportunități pentru a îmbunătăți performanța acestora și a crește satisfacția clienților care rezervă prin platforma noastră.

Aceasta este o oportunitate unică pentru un profesionist care vrea să aibă un impact tangibil în creșterea unei platforme naționale de top.

Responsabilități principale:
  • Planificare și execuție: dezvoltarea și urmărirea unui plan de acțiune bine structurat pentru atingerea obiectivelor de extindere și optimizare a portofoliului.
  • Negocierea și înregistrarea partenerilor noi, construind o relație de încredere și oferind soluții personalizate pentru fiecare unitate de cazare.
  • Gestionarea procesului de înscriere a partenerilor noi, asigurând că toate detaliile sunt configurate corect și că unitățile sunt pregătite pentru a performa la nivel maxim.Vizite în teren, doar în cazuri excepționale, pentru contracte mari sau parteneriate strategice.

Travelminit.ro este un lider în plină expansiune în domeniul rezervărilor hoteliere din România, cu un portofoliu de peste 7500 de unități de cazare și o prezență națională completă. În calitate de parte din Szallas Group, care activează în mai multe piețe din Europa Centrală și de Est, Travelminit oferă un mediu dinamic și orientat spre inovație.Pentru a sprijini obiectivul nostru de a deveni platforma #1 de rezervări hoteliere din România, căutăm un nou Hotel Sales Specialist care să fie parte din această poveste de succes.

Publicat 2 Oct. 2024 Reactualizat 2 Oct. 2024 Expiră 9 Oct. 2024