Gratis

SALES MANAGER

TURISM LOTUS FELIX SA

Candidatul Ideal

- Studii superioare (economice, turism, management s.a.)
- Cursuri de specialitate în vânzări
- Minim 3 ani experiența într-o poziție de vânzări, în domeniul hotelier
- Minim 2 ani într-o poziție managerială
- Cunoștințe de limba engleză - nivel avansat; cunoașterea altor limbi străine constituie un avantaj;
- Buna cunoaștere a pieței hoteliere locale, nationale și internaționale;
- Orientare către atingere de obiective, catre client si gasire de solutii, catre detalii si excelenta;
- Excelente abilități de vanzare, negociere, comunicare si relationare;
- Atitudine pozitivă, pro-activa;
- Abilități de lider, capacitate de a motiva și de a coordona o echipa;
- Organizat(a), meticulos(oasa), metodic(a);
- Abil(a) in a gestiona situatii complexe sau dificile;

Descrierea jobului

- Analizează piața și ia măsuri pentru extinderea portofoliului de clienți;
- Stabilește strategia de vânzări a hotelului si face ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁planul de acțiune in vederea atingerii obiectivelor propuse;
- Propune și concepe produsele, ofertele și pachetele de servicii;
- Stabilește tacticile necesare pentru atingerea obiectivelor de business;
- Coordonează echipa in propunerea si urmarirea atingerii obiectivelor pe termen mediu si lung;
- Urmărește indicatorii de performanta stabiliti si ia masuri in vederea atingerii acestora;
- Face raportari catre management, referitor la activitate si rezultate;
- Reprezintă Complexul hotelier la târguri și alte evenimente de networking;

Beneficii:
Mediu de lucru stabil și plăcut ;
Pachet salarial atractiv, în funcție de experiență, aptitudini și cunoștințe ;
Posibilitate de dezvoltare profesională.

Suntem Lotus Therm SPA & Luxury Resort - unicul complex termal de 5 stele din România, votat în 2019 ca fiind cel mai bun Hotel cu bază de tratament balnear, în cadrul Premiilor Turismului Balnear și SPA din România, Băile Herculane.
Suntem o echipă de profesionisti, talentați și pasionați de ceea ce facem, care am ajuns la următorul nivel de dezvoltare, creștere și îmbunătățire a serviciilor noastre, având dorința de a ne investi în împlinirea viziunii de a fi cel mai bun Hotel cu baza de tratament balnear, din Romania și din Europa - în fiecare an, de la an la an, mai buni.

Publicat 30 Sept. 2024 Reactualizat 22 Oct. 2024 Expiră 30 Oct. 2024