Gratis

Sales Manager (vanzari corporate/evenimente private)

EUROTREND HOTELS GROUP SRL

Candidatul Ideal

- studii superioare absolvite(preferabil turism, stiinte economice, business, marketing);
-vechime minima in marketing si/sau vanzari de evenimente, servicii hoteliere/turistice cu predilectie, min 1-2 ani;
-cunoscator de limba engleza- nivel avansat;
-cunoasterea pietei de produse hoteliere si a particularitatilor ei;
-cunostinte temeinice de vanzari.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

-monitorizeaza mediul extern si concurential, realizand studii de piata si identificand noile oportunitati de vanzare;
-identifica modalitati de ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄dezvoltare si imbunatatire a serviciilor/produselor oferite de firma, in concordanta cu tendintele pietei;
-identifica ariile si canalele de vanzari cele mai eficiente;
-asigura vanzarea produselor/serviciilor societatii(cazare, spatii conferinta, mese festive, nunti, botezuri, aniversari), respectind normele interne si legislative;
-negociaza si semneaza contractele de vanzari;
-monitorizeaza dinamica derularii contractelor, achitarea integrala de catre client a contravalorii serviciilor oferite,
-monitorizeaza gradul de satisfactie al clientilor;
-promoveaza serviciile si produsele societatii, participand la targuri de profil;
-gestioneaza modul de realizare si utilizare a bazei de date referitoare la clienti;
-raspunde de realizarea planurilor de vanzari precum si a obiectivelor/target-urilor de vanzari.
- raspunsurile la intrebarile si feedback-urile clientilor, acordate pe site-urile de profil turistic sau pe site-ul hotelului
- promovarea imaginii si produselor companiei

Beneficii:
- pachet salarial motivant;
- formare si dezvoltare profesionala;
- oportunitatea de a lucra si a primi training-uri in cadrul unui brand international

Wyndham Hotel Cluj reprezinta optiunea ideala pe segmentul serviciilor hoteliere de 5 stele, atat business, cat si leisure, avand 107 de camere, un intreg etaj Executive cu acces nelimitat la Executive Lounge si Centrul de Evenimente Wyndham Cluj Events. Cele 2 restaurante din cadrul hotelului, AVOCADO si La Verona, impreuna cu Centrul Wellness 360° SPA, cu o spectaculoasa vedere panoramica la 360° asupra orasului, sunt numai cateva motive suplimentare pentru a alege Wyndham Hotel Cluj si pentru momentele de relaxare si petrecere a timpului liber.
Wyndham Cluj este administrat de EuroTrend Grup Imobiliar. In urma asocierii cel mai mare grup hotelier din lume - Wyndham Hotel Group, oaspetii hotelului se bucura de o serie de beneficii suplimentare, inclusiv posibilitatea de a colecta si de a folosi punctele de fidelitate din sistemul Wyndham Rewards.
Wyndham Hotel Group este unul dintre cei mai mari furnizori de servicii in industria ospitalitatii din lume, atat pentru consumatorii business cat si pentru cei individuali, reunind sub umbrela sa peste 7400 de hoteluri, sub 15 branduri, intinzandu-se in 50 de tari si pe 6 continente

Publicat 3 Oct. 2024 Reactualizat 5 Oct. 2024 Expiră 2 Nov. 2024