Gratis

RESPONSABIL TEHNIC CLADIRE BIROURI

ANCHOR GRUP S.A.

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Studii: superioare - inginer
  • Experienta intr-un post similar/in domeniu : minim 3 ani
  • Lb. engleza - nivel mediu

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati:
  • Coordonarea echipei de tehnicieni angajati pentru mentenanta in cladire;
  • Coordonarea tuturor operatiunilor tehnice din cadrul cladirii de ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀birouri;
  • Gasirea si implementarea de solutii tehnice rapide pentru fiecare problema tehnica aparuta;
  • Identificarea si implementarea de solutii tehnice pentru reducerea costurilor privind consumurile de utilitati apartinand suprafetelor comune ale cladirii;
  • Participarea la elaborarea planului de reparatii si intretinere anual pentru echipamentele vizate si monitorizarea implementarii actiunilor aferente;
  • Coordonarea si supravegherea activitatilor subcontractorilor si furnizorilor de servicii pe linie tehnica/mentenanta;
  • Coordonarea si implementarea activitatilor de reparatii capitale sau investitii Opex/ Capex;
  • Participarea la planificarea anuală a bugetului (intretinere electromecanica, reparaţii, consumuri de utilitati, consumabile) si evidenta consumurilor de utilitati;
  • Evaluarea tehnica anuala a echipamentelor cladirii;
  • Intocmirea si implementarea programelor de mentenanta preventiva pentru echipamente electrice si de ventilatie/ climatizare;
  • Verificarea planurilor tehnice aferente spatiilor comerciale in amenajare, reamenajare si relocare;
  • Coordonarea altor prestatori de servicii, cu implicatii tehnice in cladire;
  • Raspunde cererilor de natura tehnica primite din partea chiriasilor, clientilor sau partenerilor.

Descrierea companiei

ADMINISTRAREA IMOBILELOR
Publicat 27 Iun. 2024 Reactualizat 27 Iun. 2024 Expiră 27 Iul. 2024