Gratis

Responsabil Resurse Umane

GRUP CONSTRUCTII EST

Candidatul Ideal

• Studii superioare în domeniul economic / juridic / resurse umane;
• Cunoștințe de legislația muncii;
• Cunoștințe de utilizare a pachetului MS Office;
• Competențe de comunicare și de organizare la locul de muncă;
• Capacitatea de a respecta termenele limită;
• Capacitate de dezvoltare profesională și dorință de învățare continuă;
• Atenție la detalii;
• Corectitudine, seriozitate, profesionalism, responsabilitate;
• Atenție distributivă și punctualitate;
• Permis conducere categoria B.

Descrierea jobului

• Recrutarea, selecția, instruirea şi promovarea personalului;
• Administrarea dosarelor de personal (întocmire contracte individuale de muncă, acte adiționale, decizii/notificări ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄de încetare, decizii ︅suspendare/încetare suspendare, ︁cercetări disciplinare, adeverințe etc);
• Centralizarea documentelor specifice resurselor umane și înregistrarea acestora în bazele de date ale societății (adrese, cereri, înștiințări, popriri etc);
• Redactarea și actualizarea fișelor de post din cadrul societății;
• Programarea anuală a concediilor de odihnă;
• Evidența concediilor de odihnă, concediilor medicale, învoirilor, absențelor nemotivate;
• Vizare cereri de concediu de odihnă, vizare cereri concediu fără plată, evidența orelor de învoire ale angajaților;
• Întocmirea adeverințelor, formularelor, tabelelor, situațiilor și a adreselor necesare în cadrul biroului și al societății;
• Efectuarea calculului salarial în baza pontajelor, întocmirea statelor de plata și a declarațiilor privind obligațiile către instituțiile statului;
• Menținerea evidenței expirării fișelor de aptitudine/avizelor medicale de la medicina muncii și menținerea relației cu prestatorul de servicii SSM si SU;
• Asigură păstrarea, arhivarea și siguranța documentelor la nivelul biroului precum și confidențialitatea datelor și informațiilor.

S.C. Grup Construcţii Est S.A, încă de la înfiinţare, s-a constituit ca o unitate axată în primul rând pe componenta de calitate în construcţii. Colectivul firmei este alcătuit din specialişti de înaltă calificare specializat în executie, lucrând cu materiale şi echipamente de înaltă tehnologie, dotarea cu astfel de utilaje fiind o prioritate a firmei.

Scopul nostru e acela de a asigura servicii în condiţii de deplină securitate, atât pentru factorul uman cât şi pentru mediul înconjurător, respectând cerinţele clienţilor noştri.

Urmărim să ne dezvoltăm permanent, sa ne însuşim tehnologii de ultimă generaţie, să folosim materiale noi pentru a putea răspunde exigenţelor clienţilor noştri.

Calitatea lucrărilor executate, respectarea termenelor de execuţie din contractele încheiate cu partenerii de afaceri, precum şi seriozitatea şi responsabilitatea de care dăm dovadă pe parcursul lucrărilor, ne recomandă.

Organizaţia are implementat un sistem de management integrat - calitate, protecţia mediului, sanătate şi securitate în muncă - care urmăreşte creşterea satisfacţiei clienţilor prin îmbunătăţirea continuă a produselor oferite de organizaţie, a proceselor şi a sistemului de management integrat, precum şi prin asigurarea conformităţii cu cerintele clienţilor şi ale reglementărilor aplicabile privind protecţia mediului şi asigurarea securităţii şi sănătăţii personalului propriu şi a părţilor interesate.

Publicat 9 Oct. 2024 Reactualizat 9 Oct. 2024 Expiră 8 Nov. 2024