Gratis

Responsabil Resurse Umane

PRITAX INVEST SRL

Candidatul Ideal

Studii superioare sau studii medii profil economic , curs de inspector resurse umane;
Experienta in domeniul economic minim 5 ani din care minim 3 ani pe salarizare;
Cunostinte de operare in programul WinMentor;
Cunostinte operare MS Office (Excel, Word, Outlook) si cunostinte operare REVISAL;
Capacitatea de a furniza date prelucrate catre conducerea companiei;
Atitudine pozitiva fata de locul de munca , fata de atributiile sale si fata de rezultatele muncii sale.

Descrierea jobului

Responsabilități:

Gestionarea dosarelor de personal pentru salariații companiei;
Întocmirea documentelor și operarea tuturor modificărilor aferente (contracte individuale de muncă, ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄acte adiționale, decizii, suspendări, încetari etc) în sistemul informatic și în programul Revisal, corect și în termenele legale;
Centralizarea și gestionarea concediilor de odihnă, a cererilor de învoire, evenimente deosebite sau a oricăror altor documente aferente activității salariaților;
Centralizarea și verificarea pontajelor;
Întocmirea adeverințelor, de orice tip, pentru salariații activi, respectiv salariații încetați;
Primeste, verifica si arhiveaza certificatele medicale;
Tine evidenta concediilor de odihna si medicale pentru fiecare departament si verifica pontajele cu cererile de concediu de odihna, certificatele medicale si alte referate din cursul lunii;
Primeste si analizeaza diferite cereri / reclamatii ale salariatilor in domeniul resurselor umane propunand solutii pentru rezolvarea acestora;
Diverse raportari statistice solicitate de INS;
Arhivare documente inregistrate conform regulilor interne;
Colaboreaza intr-un spirit colegial corect si pozitiv cu toti colegii si managerii de puncte de lucru in scopul realizarii obiectivelor postului propriu;
Executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic direct sau de supraordonatii acestuia in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei in limitele respectarii temeiului legal.

Grup de societati cu capital integral privat, roman, de nivel mediu, cu activitati diverse, activitatea principala fiind desfasurata in domeniul hotelier si al restaurantelor .
Publicat 30 Sept. 2024 Reactualizat 30 Sept. 2024 Expiră 30 Oct. 2024