Gratis

Responsabil mediu - DBA portabile

RLG WASTE MANAGEMENT SYSTEMS ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

● absolvent studii superioare, de preferat in domeniul protectiei mediului;
● autonomie, initiativa, orientare catre obtinerea rezultatelor;
● capacitate de analiza si sinteza;
● disponibilitate la deplasari 2 zile/saptamana;
● spirit organizatoric cu abilitati de coordonare si comunicare;
● cunostinte avansate pachetul MS-Office;
● carnet conducere categoria B;
● limba engleza nivel mediu/avansat.

Descrierea jobului

● Identificarea, negocierea, ofertarea si incheierea de contracte cu furnizori de deseuri de baterii si acumulatori portabili (DBA) respectand politica ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈comerciala a companiei;
● Incheierea de contracte/protocoale cu autoritatile locale (firme, primarii, scoli, APM, etc) pentru derularea programelor de colectare si constientizare DBA si DEEE;
● Gestionarea campaniilor din retail, din unitatile de invatamant, etc. (negociere, implementare, mentenanță, verificare facturi, rapoarte, prezentari);
● Contribuirea la atingerea tintelor legale de colectare a DBA portabile;
● Participarea la diverse evenimente;
● Mentinerea costurilor de colectare conform politicii comerciale impuse de companie;
● Intocmirea de rapoarte pentru companie si pentru autoritati, participarea la auditul operational,

Beneficii:
● Pachet salarial motivant;
● Program de lucru hybrid;
● Asigurare medicala;
● 24 zile de concediu de odihna;
● Cursuri de dezvoltare personala.

Reverse Logistics Group (RLG) este un specialist în soluții de logistică a deșeurilor personalizate, flexibile și complexe. Metodele noastre permit recuperarea produselor, pieselor și materialelor uzate sau de rebut, cu un control total al costurilor. Rețeaua noastră logistică, care acoperă 4 continente și este adaptată la nevoile specifice, asigură flexibilitatea pe care o așteaptă partenerii noștri. Este vorba fie de gestionarea sistemelor de conformitate cu producătorii, fie de gestionarea deșeurilor, prin servicii și soluții personalizate.
Publicat 22 Aug. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 21 Sept. 2024