Gratis

Internship platit - managementul deseurilor

RLG WASTE MANAGEMENT SYSTEMS ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

Căutăm colegi în echipa RLG Romania care să accepte provocarea unor activități complexe.
Aplică la internship în echipa noastra, intr-un program plătit care se desfășoară pe o perioadă de 6 luni, dacă:

Ești student/ă în ultimul an sau masterand la o facultate cu profil protectia mediului;
Ai cunoștințe bune de limba engleză;
Ai gândire analitică, curiozitate, abilități de a colecta, organiza, analiza și disemina informații complexe;
Ai o bună capacitate de sinteză si orientare catre detalii;
Ai experientă în interogarea bazelor de date, redactarea rapoartelor și prezentarea concluziilor;
Îti place să lucrezi cu cifre, să faci analize avansate de date.

Vei avea alături un Mentor care îți va explica tot ce trebuie să știi despre rolul tău.
În plus, vei avea parte de o experiență de învățare completă prin toate departamentele companiei care te va ajuta să înțelegi cum se lucrează la noi.

Descrierea jobului

Ce vei face la RLG Romania?

Formare profesionala pe gestionarea deseurilor;
Analiza legislatie si obligatii in domeniul gestionarii deseurilor;
︁︀​︂︃︃​︈︃​︀Formare profesinala servicii, tarife si date contractuale prestatori de servicii colectare/transport si reciclare deseuri;
Formare profesionala pe verificarea documentelor de trasabilitate a deseurilor si de intocmire a documentatiilor necesare raportarilor si autorizarii activitatii companiei;
Gestionarea si procesarea datelor prestatorilor noi si existenti in sistemele implementate (CCR NET/ Enwis);
Asigurarea suportului operational (audit prestatori) si verificarea corectitudinii informatiilor (modele contracte/preturi);
Verificarea si participarea la raportarile lunare/anuale catre parteneri si autoritati;
Verificarea si introducerea datelor operationale in sistemul companiei.

Ce îți oferim:

Un intership remunerat cu program de lucru flexibil, pentru a-ți continua studiile;
Mentorat si indrumare din partea profesionistilor cu experienta;
Posibilitatea de a primi o ofertă pentru un job full-time la finalul programului, dacă ești performant.

Reverse Logistics Group (RLG) este un specialist în soluții de logistică a deșeurilor personalizate, flexibile și complexe. Metodele noastre permit recuperarea produselor, pieselor și materialelor uzate sau de rebut, cu un control total al costurilor. Rețeaua noastră logistică, care acoperă 4 continente și este adaptată la nevoile specifice, asigură flexibilitatea pe care o așteaptă partenerii noștri. Este vorba fie de gestionarea sistemelor de conformitate cu producătorii, fie de gestionarea deșeurilor prin servicii și soluții personalizate.
Publicat 29 Aug. 2024 Reactualizat 21 Sept. 2024 Expiră 28 Sept. 2024