Gratis

Responsabil de Vanzari distributie IT - Timisoara

DAB IT FACTORY SRL

Candidatul Ideal

Candidatul ideal ar trebui să fie pasionat de tehnologie, dedicat excelenței în vânzări și dornic să contribuie la succesul Dab IT Factory.

Experiență și Cunoștințe
Experiență relevantă: Minimum ​2 ani de experiență într-un rol similar, preferabil în domeniul IT sau al componentelor pentru calculatoare.
Cunoștințe solide de produse IT: Înțelegere profundă a calculatoarelor și a componentelor IT, pentru a putea oferi consultanță de specialitate clienților.

Abilități de Vânzări și Comunicare
Abilități excelente de comunicare și negociere: Capacitatea de a comunica clar și de a negocia eficient cu clienții pentru a încheia vânzările și a menține relații pe termen lung.
Orientare către client: Abilitatea de a identifica și satisface nevoile clienților, oferindu-le soluții personalizate.

Abilități Strategice și Analitice
Dezvoltarea și implementarea strategiilor de vânzări: Capacitatea de a crea și executa strategii care să ajute la atingerea și depășirea obiectivelor de vânzări.
Monitorizarea pieței și a concurenței: Abilitatea de a analiza piața și de a identifica oportunitățile de creștere și tendințele din industrie.

Abilități Organizaționale și de Gestionare a Timpului
Capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic: Flexibilitate și adaptabilitate pentru a face față unui mediu de lucru rapid și schimbător.
Gestionarea mai multor proiecte simultan: Organizare excelentă și capacitatea de a prioritiza sarcinile pentru a îndeplini obiectivele multiple în același timp.

Caracteristici Personale
Spirit antreprenorial: Proactivitate și inițiativă pentru a identifica și exploata noi oportunități de afaceri.
Orientare către rezultate: Determinare și motivație pentru a atinge și depăși obiectivele stabilite.
​!! cunostinte gramaticale solide

Descrierea jobului

Suntem in căutarea unui Responsabil de Vânzări pentru partea de distributie, talentat și ambițios. Dacă ai o pasiune pentru tehnologie ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄și ești dedicat excelenței în vânzări, te invităm să te alături echipei noastre din Timisoara.

Responsabilități:
Mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu principalii clienti.
Dezvoltarea și implementarea strategiilor de vânzări pentru a atinge și depăși obiectivele de vânzări stabilite.
Identificarea și atragerea de noi clienți.
Monitorizarea pieței și a concurenței pentru a identifica oportunități de creștere.

Cerințe:
Experiență de minim 2 ani într-un rol similar, de preferință în domeniul IT sau al componentelor pentru calculatoare.
Abilități excelente de comunicare și negociere.
Capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic și de a gestiona multiple proiecte simultan.
Cunoștințe solide despre produse IT și componente pentru calculatoare.
Spirit antreprenorial și orientare către rezultate.

Oferim:
Salariu competitiv și pachet de beneficii atractiv.
Un mediu de lucru prietenos și fara ore suplimentare.

Suntem o companie de familie de langa Timisoara care ofera echipamente IT noi si refurbished, testate, cu garantie, cu service si suportul tehnic asigurat, de calitate impecabila, dar si mobilier profesional pentru birouri si case de marcat.

DAB e un brand care se mandreste cu ceea ce face: ofera preturi bune celor care pot trece peste superficialitatile: aspect de scos din cutie, materiale scumpe si finisaje ultramoderne.

In principiu DAB doreste sa ofere produse la un pret accesibil celor care doresc sa economiseasca sau nu au nevoie de produse noi. Prin oferirea serviciilor aditionale de suport (service rapid, suport tehnic, livrare rapida, garantie), suntem atragatori pentru clienti. De asemenea, putem oferi produsele in cantitati mai mari, pentru distribuitori sau companii, beneficiind de un discount.

Clientii nostri sunt

Firmele de toate dimensiuni care vor sa economiseasca

Cei care au nevoie de garantie, stocuri disponibile, pretul potrivit si reparatie garantata pentru produsele defecte / stricate, livrare rapida, rezolvare urgenta a eventualelor garantii.

Directiile in care ne-am dezvoltat ne permit sa echipam complet un spatiu de lucru: mobilier - echipament IT - casa marcat si sa oferim contractul de service pe care ar trebui sa il aibe fiecare firma.

Publicat 19 Iun. 2024 Reactualizat 19 Iun. 2024 Expiră 19 Iul. 2024