Gratis

RESPONSABIL BIROU DEPARTAMENT TEHNIC

MIST LIDER CONSTRUCT SRL
1 poziție
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

Pregatirea necesara postului de munca:
- de baza: studii superioare din domeniul constructii;
- de specialitate: logistica;
- optional cursuri speciale: management organizational, operare calculator,

Competentele postului de munca; cunostinte si deprinderi:
- cunostinte de logistica, inginerie tehnica, constructii, management;
- cunostinte de operare calculator;
- cerinte aptitudinale:
- nivel de inteligenta generala: mediu superior (capacitate de analiza si sinteza, judecata rapida);

Aptitudini speciale:
- capacitate de a intelege mesajul verbal, scris;
- memorie dezvoltata, capacitate de a retine informatii;
- usurinta in exprimare;
- rationament numeric;
- atentie concentrata si distributiva;

Cerinte comportamentale:
- rezistenta la sarcini repetitive si stres;
- integrare in colectiv (sociabilitate);
- mentinerea unei atmosfere colegiale si a unor bune relatii de munca (atat cu subordonatii cat si cu superiorii);
- echilibru emotional;
- volum solid de cunostinte teoretice si practice;
- profil etic/integritate;
- eficienta profesionala (capacitate de mobilizare crescuta pentru finalizarea cat mai operativa a tuturor sarcinilor si atributiilor ce-i revin, planificarea succesiunii activitatilor pentru incadrarea in termenele scontate);
- receptivitate la solicitarile profesionale;
- abilitati de planificare si organizare;

Descrierea jobului

Planifica, indruma si controleaza activitatea de contractare, aprovizionare, receptie, distributie si consum a materialelor, obiectelor de inventar si mijloacelor fixe ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︅necesare societatii urmarind legalitatea documentelor intocmite;

Verifica si raspunde de fundamentarea necesarului de materiale avand la baza cererile de necesare intocmite de sefii de santiere care solicita achizitionari de bunuri materiale;

Organizeaza centralizarea cererilor de materiale (planurilor de aprovizionare unde este cazul) si stabileste prioritatile si programul de aprovizionare;

Organizeaza activitatea de prospectare a pietei pentru materialele ce urmeaza a se achizitiona;

Efectueaza lunar evidenta operativa la gestiunile din cadrul societatii;

Propune si fundamenteaza analize economico - financiare ce au drept scop rentabilizarea departamentului logistica;

Urmareste incadrarea in consumurile normate si ia masuri de evitare a risipei; previne si rezolva eventualele disfunctiuni aparute la nivelul departamentului logistica;

Realizeaza devize de oferta , negociaza si efectueaza contracte cu clientii si situatii de lucrari ;

La Mist Lider Construct, punem accent pe calitatea construcțiilor noastre, asigurându-ne că fiecare proiect este finalizat cu materiale de cea mai bună calitate și cu cea mai mare atenție la detalii. De asemenea, suntem dedicați să oferim soluții personalizate pentru fiecare proiect, în funcție de nevoile și cerințele clienților noștri.

Publicat 21 Oct. 2024 Reactualizat 21 Oct. 2024 Expiră 20 Nov. 2024