Gratis

Responsabil achizitii

MATEI CONF GRUP SRL

Candidatul Ideal

Compania noastra, Matei Conf Grup, lider pe piata in producerea echipamentelor de lucru si de protectie, cauta un Responsabil de Achizitii Junior dornic de a se dezvolta profesional alaturi de echipa noastra in Racari, str. Industriilor, nr 251, Dambovita. Programul nostru de lucru: luni-vineri 7:00 - 15:30. Transportul este asigurat de angajator.

Candidatul ideal:
  • Are o fire placuta, prietenoasa si emanana energie pozitiva;
  • Comunica foarte bine in limba engleza cat si in limba romana;
  • Vine cu dorinta de a munci, de a invata si de a creste profesional;
  • Ii place sa studieze piata, sa negocieze preturile si sa comunice;
  • Are capacitatea de a se organiza, de a planifica si de a fi atent la detalii;
  • Studii superioare: in Textile, Economie, Relatii Internationale;
  • Se considera un avantaj:
  • experienta din domeniul achizitiilor intr-o firma de productie confectii textile;
  • cunostinte solide de legislatia achizitiilor publice;
  • studii finalizate cu profil textil.
  • Daca esti o persoana orientata catre rezultate si dornica de a te dezvolta profesional, te invitam sa aplici pentru aceasta pozitie.

    Descrierea jobului

    • Asigura colaborarea stransa cu furnizorii, verificarea preturilor si urmarirea indeplinirii conditiilor contractuale;
    • Asigura identificarea surselor de aprovizionare si evaluarea ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄acestora;
    • Asigura plasarea comenzilor de achizitie conform cerintelor departamentelor interne si urmarirea acestora pana la livrare;
    • Asigura urmarirea si actualizarea stocurilor de materiale si echipamente;
    • Asigura conformitatea cu standardele de calitate si termenele de livrare;
    • Participa la evaluarea si selectia furnizorilor;
    • Genereaza rapoarte si analize periodice legate de activitatea de achizitii;
    • Verifica facturile de intrare si se asigura ca sunt in consonanta cu comenzile plasate;
    • Organizeaza transportul marfurilor aprovizionate acolo unde conditia de livrare agreata nu este franco beneficiar;
    • Arhiveaza mostrele fizice primite de la furnizori si le inregistreaza in baza de date;
    • Inventariaza stocurile de marfa si ofera solutii pentru valorificarea marfurilor fara mișcare.
    Oferim:
    • Pachet salarial competitiv și beneficii suplimentare (tichete de masa/tichete cadou/bonus de performanta);
    • Posibilitatea de a contribui la dezvoltarea și implementarea strategiilor de achizitii;
    • Calatorii in interes de serviciu la nivel international;
    • Formare si dezvoltare profesionala continua.
    Observatie:
    • Interviul va cuprinde 3 etape de validare;
    • Salariul va fi raportat la competentele demonstrate in timpul interviului;
    • Va rugam sa mentionati in cv salariul real pe care il vizati, acesta nu va impacta interviul si va fi agreat de ambele parti, in mod just, pe baza competentelor dovedite.

    MATEI CONF GRUP este unul dintre principalii producatori de echipamente de lucru si protectie, cu o experienta de 21 ani pe piata de confectii textile din Romania.

    Viziunea noastra este de a crea si produce echipamente de lucru si protectie din respect pentru oamenii care muncesc.
    Performanta
    noastra ne mentine pe Locul 1 in Topul National al Firmelor Private in domeniul producerii echipamentelor individuale de protectie a muncii, conform clasamentului intocmit de Camera de Comert si Industrie a Romaniei.

    Publicat 16 Sept. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 16 Oct. 2024