Gratis

Specialist Achizitii - Sanvero

Dona

Descrierea jobului

Pentru pozitia de Specialist Achizitii cu locatie in Bucuresti, cautam o persoana care va asigurara comunicarea si mentinerea relatiei de ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄business cu fiecare furnizor din portofoliul companiei pentru realizarea achizitiilor (prin eficientizarea costurilor si a livrarii conform contractelor agreate) asigurand astfel nivelul de stoc optim la nivel national.

Care sunt asteptarile noastre de la tine:

  • Studii medii sau superioare
  • Experienta aferenta postului: conexiune cu industria pharma si cu specificul postului de achizitor
  • Cunostinte de operare Microsoft Office (de asemenea, Charisma reprezinta un plus)
  • Bune competente de comunicare, atat scris cat si verbal
  • Sa fii o persoana organizata, proactiva si cu dorinta de a se dezvolta profesional
  • Abilitati de invatare, cu o gandire practica si creativa
  • Colaborare si interactivitate, cu o buna capacitate de integrare si adaptare sociala

Care vor fi principalele tale responsabilitati:

  • Monitorizarea preturilor de achizitie raportate la cantitatea comandata (cu propunerea comenzilor pentru validare catre superiorul direct)
  • Identificarea celor mai bune variante pentru transportul produselor de la furnizor (din punct de vedere al raportului calitate/durata/pret) cu respectarea cerintelor sistemului e-transport
  • Monitorizarea valabilitatii contractelor si actelor aditionale cu furnizorii
  • Monitorizarea permanenta si asigurarea nivelului de stoc optim in depozitele distribuitorului
  • Asigurarea derularii în conditii optime a contractelor agreate cu furnizorii si stabilirea intalnirii periodice cu reprezentantii acestora

Ce iti putem oferi

  • O industrie competitiva, cu un mediu provocator care te va stimula sa evoluezi ca profesionist!
  • Un mediu de lucru profesionist si o echipa performanta, prin care sa poti excela
  • Oportunitatea de a te dezvolta professional prin platforme si programe dedicate, pentru a fi mereu la curent cu noutatile relevante din domeniu
  • Oportunitatea de a reprezenta brandul Sanvero in cadrul portofoliului de clienti
  • Un salariu motivant, corelat activitatii si performantei atinse in aceasta
  • Un pachet de beneficii excelente pentru angajati, precum: tichete de masa si tichete cadou pentru toate sarbatorile importante; asigurare privata de sanatate, card de reducere in farmaciile Dona; reducere de 15% pentru Therme, Abonament Bookster si WorldClass
  • Activitati de teambuilding si evenimente diverse cu scop de sudare si motivare a echipei

Sanvero Healthcare este o companie in plina dezvoltare ce ofera pietei din Romania suplimente alimentare si produse farmaceutice pentru intreaga familie.

Produsele respecta cele mai inalte standarde de fabricatie si calitate (GMP), fiind produse de top in tarile lor de origine.

Viziune:

Prin contributia noastra, ne dorim ca speranta de viata in Romania sa ajunga la nivelul mediei din UE, cu un grad de sanatate ridicat, iar flagelul obezitatii și supraponderabilitatii sa fie sub media europeana.

Misiune:

Sprijinim sanatatea, oferind solutii ce raspund tuturor cerintelor unui organism puternic, modern si capabil sa faca fata provocarilor secolului actual, avand la baza experienta in cercetare–dezvoltare a producatorilor si a profesionistilor din domeniul medical.

Echipa noastra cauta permanent prin UE si la nivel mondial, prin internet, prin expozitii, prin reviste stiintifice. Studiem, experimentam, colaboram si culegem informatii pentru a aduce produse de calitate pentru pacientii din Romania, produse care se diferentiaza de cele deja existente pe piata, generand astfel un avantaj semnificativ in favoarea pacientilor.

Valori

Onestitate: descriem calitatilea si beneficiile produselor in mod echilibrat si cu dovezi clinice solide, informand constant, corect si complet.

Cercetare: dezvoltam continuu produse odata cu progresele in domeniu, aducand constant noutati.

Calitate: oferim solutii la standarde internationale ridicate de productie, cu validare stiintifica.

Descrierea companiei

Alatura-te si tu echipei DONA!

Infiintata in anul 1992, Farmaciile DONA si-au construit o reputatie solida in cei peste 30 de ani de activitate, fiind astazi unul dintre cele mai apreciate nume in retailul farmaceutic din Romania.

O companie cu capital 100% romanesc in oricare dintre cele peste 320 de Farmacii DONA vei intra, vei fi intampinat zilnic cu atentie, grija, dar mai ales cu respect. La fel ca tine, peste 2.5 milioane de pacienti trec lunar pragul Farmaciilor DONA.

Investitiile continue in cursuri de formare si specializare pentru angajati, punerea la dispozitia pacientilor a unui portofoliu variat (format atat din medicamente, cat si din produse parafarmaceutice si cosmetice), ofertele comerciale competitive si campaniile de educare, informare si preventie, precum si oferirea tuturor informatiilor necesare administrarii optime si sigure a medicamentelor, vizand interesul medical al pacientilor, recomanda DONA ca pe un partener pe termen lung.

Peste 2.500 de profesionisti in domeniul sanatatii lucreaza in Grupul DONA, cu totii fiind devotati unui scop comun, acela de a asigura servicii farmaceutice la cel mai inalt nivel calitativ. Punem pasiune pentru profesie, etica, talent de a munci cu oamenii si excelenta. Gandim serviciile DONA, pentru clienti, pentru a le oferi consiliere medicala zi de zi si tot pentru ei gandim initiative de educatie medicala.

Avem platforme de dezvoltare profesionala pentru ca farmacistii din reteaua noastra sa fie mereu la curent cu noutatile relevante din domeniu si sa poata exercita profesia cu pasiune zi de zi, conform statutului de farmacist.

Daca impartasim aceleasi valori, vino sa faci parte din echipa dedicata DONA!

Publicat 12 Sept. 2024 Reactualizat 18 Sept. 2024 Expiră 12 Oct. 2024