Gratis

Reprezentant Vanzari

Agro Est Muntenia
2 poziții

Candidatul Ideal

Căutăm un Reprezentant Vânzări Agribusiness pasionat și dedicat!
Dacă ești un profesionist orientat spre rezultate și ai o pasiune pentru agricultură, vino să te alături echipei noastre și să contribui la succesul clienților noștri în domeniul agricol.

Ce așteptăm de la tine:
  • Studii superioare de specialitate (cu profil agricol sau horticol): Ne dorim pe cineva cu o bază solidă de cunoștințe tehnice.
  • Experiență în vânzări agribusiness: Cunoașterea pieței agricole și a nevoilor fermierilor reprezintă un mare avantaj.
  • Pasiune pentru agricultură: Dacă ai o înțelegere profundă a sectorului agricol și îți place să fii conectat la ultimele tendințe, vei fi în elementul tău.
  • Abilități excelente de comunicare și negociere: Vei construi și menține relații solide cu clienții, oferindu-le soluții adaptate nevoilor lor.
  • Spirit proactiv și orientare către rezultate: Ne dorim o persoană care să identifice oportunități de creștere și să acționeze pentru a le valorifica.
  • Disponibilitate pentru deplasări: Rolul implică vizite frecvente la clienți în diferite locații. Aproximativ 90% din timpul tău de lucru va fi petrecut pe teren, interacționând cu clienții.

Descrierea jobului

  • Gestionarea portofoliului variat de produse AEM: Vei fi responsabil de cunoașterea detaliată și de promovarea produselor noastre, inclusiv semințe, ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︂PPP-uri, îngrășăminte și produse destinate nutriției plantelor.
  • Identificarea și atragerea de noi clienți: Vei extinde portofoliul de clienți prin prospectarea pieței și crearea de relații de durată.
  • Gestionarea și dezvoltarea relațiilor cu clienții existenți: Vei promova și vinde direct produsele noastre către beneficiarii finali din regiunea alocată.
  • Planificarea și efectuarea vizitelor: Vei vizita fermierii semnificativi din zona ta pentru a le prezenta soluțiile noastre tehnice și produsele inovatoare.
  • Negocierea și semnarea contractelor: Vei negocia și încheia contracte respectând condițiile comerciale și limitele de autoritate.
  • Monitorizarea contractelor: Vei asigura derularea corectă a contractelor agreate cu clienții.
  • Participarea la acțiuni de promovare: Vei organiza și participa la evenimente precum târguri, seminarii și simpozioane pentru a promova produsele noastre.
  • Inființarea și monitorizarea loturilor demo: Vei implementa și urmări loturile demo pentru a demonstra beneficiile produselor AEM.
  • Monitorizarea pieței: Vei ține pasul cu tendințele și schimbările din agribusiness pentru a adapta ofertele și strategia de vânzări.

Ce îți oferim:
  • Oportunitatea de a lucra într-un sector vital: Vei colabora cu fermieri și alți actori importanți din agribusiness, ajutându-i să își îmbunătățească procesele și să obțină cele mai bune rezultate.
  • Pachet salarial competitiv: Oferim o politică salarială și de bonusare motivantă, care să reflecte contribuția ta. Include salariu fix și comisioane în funcție de performanțele tale, plus tichete de masă.
  • Asigurare medicală: Pentru că suntem atenți la sănătate și prevenție, vei beneficia de o asigurare medicală care să îți ofere liniște și siguranță.
  • Program de dezvoltare profesională: Acces la traininguri și oportunități de creștere în carieră în cadrul unei companii inovatoare.
  • Instrumente de lucru complete: Vei primi toate resursele necesare pentru a-ți desfășura activitatea cu succes (mașină, laptop, telefon).
  • Posibilități reale de avansare: Eforturile și succesul tău vor fi recompensate cu oportunități de promovare pe măsură ce îți demonstrezi valoarea.

Dacă ești gata să faci parte dintr-o echipă dinamică și să îți dezvolți cariera într-un sector în continuă creștere, poti aplica direct aici, sau ne poti trimite CV-ul tău la adresa: hr@agroest.ro
  • Hai să creștem împreună succesul în agribusiness și să contribuim împreună la succesul fermierilor din România!

Descrierea companiei

12 ANI DE PERFORMANȚE, IMPLICARE, INOVAȚII

Compania își continuă dezvoltarea printr-o serie de acțiuni la nivel de strategie de business, portofoliu de produse, cât și la nivel de comunicare.

În 2021 AGRO-EST a devenit parte din grupul de companii aparținând lui AEM HOLDING, fond de invetiții în agricultură – care investește în toate marile ramuri din sector. AEM Holding este orientat pe zona de tehnologii, inovații, cercetare și ecologie.

AGRO-EST a fost înființată în 2009, iar în 2011 a finalizat investiția în prima platformă logistică și a înființat divizia de distribuție către fermierii din județul Buzău. Din 2012 până în 2017, compania și-a extins activitatea în județele Ialomița, Brăila, Vrancea, Călărași, Teleorman, Giurgiu, Tulcea, Olt, Prahova, Constanța, Dolj, Argeș, Galați, Vaslui și Bacău, iar în 2019, în zonele Bana și Moldova. De-a lungul anilor, AGRO-EST a achiziționat fermele Sunfield Farming (2015) si Agrigreenmax (2018). A lansat platforma informațională Ecoferma (2020) și platforma Hectarul.ro (2021), a demarat investiția într-o unitate de productie pentru fertilizanti foliari si biostimulatori.

AGRO-EST Muntenia a a fost premiata în 2019 la Gala Oameni pentru Oameni, ca Promotor al Filantropiei – pentru proiectele sociale susținute și finanțate între 2017 și 2019. AGRO-EST a fost inclusă în topul companiilor europene cu dezvoltare susținută (2019).

De-a lungul timpului AGRO-EST a încheiat parteneriate cu Omex Agrifluids UK (2013), Hortifeeds Nutrel UK (2014), Plymag Spania și SPD Franța (2015), Intracorp UK (2016), Agronution Franța (2019), Tracegrow Finlanda și Abaxton Spania (2020), Adva Green Belgia, Compo Germania.

Publicat 11 Oct. 2024 Reactualizat 18 Oct. 2024 Expiră 10 Nov. 2024