Gratis

Reprezentant Vanzari

CONFIDENTIAL - 3 poziții

Candidatul Ideal

Candidatul ideal:
Echipa noastra apreciaza o persoana prezentabila, serioasa, organizata, cu excelente abilitati de relationare interpersonala, negociere si responsabilitate in luarea deciziilor

Descrierea jobului

Vanzarea de dispozitive medicale catre spitale de stat, clinici private precum si cabinete medicale individuale
Promovarea produselor din portofoliul companiei ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄prin vizite de prezentare la spitale si sectii de specialitate (ortopedie-traumatologie, neurochirurgie, chirurgie plastica, etc.) din zona alocata, precum si identificarea metodelor cele mai eficiente de marketing
Consolidarea relatiilor cu partenerii importanti precum si identificarea de noi clienti
Indeplinirea obiectivelor de vanzari la nivel de zona
Intocmirea periodica a planurilor si rapoartelor de activitate
Monitorizarea constanta a pietei in vederea descoperirii de noi tendinte si oportunitati
Participarea la congrese, simpozioane si manifestari stiintifice de specialitate

Cerinte:
Experienta in vanzarea de produse medicale de minimum 2 ani
Detinerea unui portofoliu de relatii in domeniul medical constituie un real avantaj
Abilitatea de a intocmi si sustine prezentari de produse
Excelente abilitati de comunicare cu cadre medicale, pacienti precum si de negociere
Capacitatea de a lucra atat in echipa cat si individual
Cunostinte necesare intocmirii de corespondenta, documente contabile primare si de vanzare
Permis de conducere categoria B
Studii superioare finalizate (cele din domeniul medical constituie un avantaj)
Bune cunostinte de operare calculator: Win, Outlook, Word, Excel, PowerPoint, Saga
Cunoasterea unei limbi straine (de preferat engleza)Calitati personale:
Determinare in indeplinirea obiectivelor profesionale
Seriozitate, putere de concentare si promptitudine
Orientare catre client/orientare spre rezultate
Persoana deschisa, sociabila, capabila de a gestiona situatii complexe
Foarte bune abilitati de comunicare, prezentare, promovare si vanzare a produselor companiei
Rezistenta la lucru in conditii de stres si termene limita

Beneficii:
Salariu atractiv, bonus motivant in functie de realizari
Masina de serviciu, laptop, telefon mobil
Programe de instruire, un mediu de lucru dinamic, profesionist, prietenos si provocator
Publicat 1 Oct. 2024 Reactualizat 1 Oct. 2024 Expiră 31 Oct. 2024

CONFIDENTIAL

Companie verificată
Compania este înregistrată oficial pe website-urile autorităților și ministerelor naționale, iar informațiile declarate de aceasta în momentul creării contului corespund cu cele din sursele oficiale.